Premiér Ľudovít Ódor. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Ódor: Nelegálna migrácia nepredstavuje bezprostrednú hrozbu pre Slovensko

06.09.2023, 14:47
Autor:
TASRTASR

Štátny tajomník ministerstva vnútra Martin Královič tvrdí, že vláda pracuje na zásadnom znížení počtu migrantov v záchytnej hale vo Veľkom Krtíši.

Nelegálna migrácia nepredstavuje pre Slovensko bezprostrednú hrozbu. Situácia je pod kontrolou. Po rokovaní vlády to povedal premiér Ľudovít Ódor s tým, že nezaznamenali žiadne vážne incidenty.

Pracujú na zásadnom znížení migrantov

Mimoriadna situácia vyhlásená v súvislosti s ochorením covid-19, ktorá obmedzuje niektoré úkony polície, by sa podľa neho mohla zrušiť na budúci týždeň.

image

Ódorova vláda povoláva vojakov. Pomôžu v boji s nelegálnou migráciou

Štátny tajomník ministerstva vnútra Martin Královič tvrdí, že pracujú na zásadnom znížení počtu migrantov v záchytnej hale vo Veľkom Krtíši.

V utorok ich tam bolo približne 700. "V priebehu stredy sa veľké množstvo ľudí podarilo odviesť a distribuovať po oddeleniach cudzineckej polície po celom Slovensku," povedal.

V okrese Veľký Krtíš v spolupráci so Slovenským Červeným krížom zabezpečujú od stredy suchú stravu trikrát denne a pitnú vodu. "Podmienky tam zlepšujeme," podotkol štátny tajomník.

Deklaroval, že tranzitujúci migranti na Slovensku nechcú ostať. Ideálne by podľa Královiča bolo zrušenie potvrdenia o zotrvaní na Slovensku, ktoré odsúhlasila vláda. Zmena ešte musí prejsť Národnou radou.

Ódor rokuje s politickými stranami

Premiér je preto v kontakte s niektorými parlamentnými stranami. "Ak by sa otvorila nejaká schôdza vo štvrtok a niekto by sa stotožnil s vládnym návrhom, tak nebudeme protestovať," skonštatoval.

"Dovtedy, kým sa to podarí, budeme oveľa rýchlejšie vydávať papiere. Kapacity cudzineckej polície sa nám podarí posilniť aj vďaka nasadeniu Ozbrojených síl SR," poznamenal Královič.

Predseda vlády povedal, že v súvislosti s nelegálnou migráciou budú robiť s Úniou miest Slovenska a Združením miest a obcí Slovenska vzdelávaciu kampaň.

01 - Modified: 2023-09-27 09:48:07 - Feat.: - Title: Ódorova vláda odobrila plán k úsporám v zdravotníctve, nemocnice a lekári ich odmietajú 02 - Modified: 2023-09-25 19:53:03 - Feat.: - Title: Spojenci Poľska v NATO sú znepokojení škandálom s vízami, tvrdí poľský politik Tusk 03 - Modified: 2023-09-25 19:05:20 - Feat.: - Title: Meloniovú znepokojuje pomoc nemeckých organizácií migrantom na území Talianska 04 - Modified: 2023-09-20 11:53:11 - Feat.: - Title: Ódor: Nová vláda bude musieť riešiť Vojenské spravodajstvo systémovejšie 05 - Modified: 2023-09-20 12:31:22 - Feat.: - Title: Ódor hovorí o ozdravení verejných financií. Predstaví konsolidačné ciele
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. september 2023 13:41