Predseda Národnej rady Boris Kollár. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Kollár chce zvolať schôdzu k potvrdeniam pre cudzincov ešte na piatok

07.09.2023, 13:37
Autor:
TASRTASR

Boris Kollár sa má stretnúť s premiérom Ľudovítom Ódorom a dohodnúť ďalší postup.

Predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina) je ochotný zvolať mimoriadnu schôdzu len k téme novelizácie zákona o pobyte cudzincov na piatok.

Kollár sa má vo štvrtok stretnúť s premiérom Ľudovítom Ódorom a dohodnúť ďalší postup. Rokovanie by sa malo týkať len návrhu, ktorý má priniesť zmeny vo vydávaní potvrdenia o zotrvaní na území Slovenska cudzincom.

Sme rodina avizuje podporu novele, z ktorej vyplýva, že polícia by už nemala vydávať potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska každému cudzincovi.

Z povinnosti by sa mala stať iba možnosť. "Podporím to, lebo chcem urobiť akýkoľvek krok k tomu, aby ľudia v južných okresoch netrpeli. Keď vláda prišla s týmto návrhom, podporíme to, lebo to môže pomôcť," povedal na tlačovej konferencii Kollár s tým, že s týmto stanoviskom pôjde za premiérom. Pokiaľ sa podarí zozbierať podpisy od poslancov, Kollár avizuje mimoriadnu schôdzu k tejto téme ešte v piatok.

Sme rodina podporovala aj rokovanie o téme migrácie, ktoré inicioval Smer-SD. Naopak, nechcela podporiť otváranie Trestného zákona, pretože sa obávala množstva pozmeňujúcich návrhov, preto sa pri tejto schôdzi poslanci Sme rodina neprezentovali.

Na rokovanie o zdravotníckej novele chýbalo podľa neho len 14 hlasov, aby sa schôdza otvorila. Kollár tvrdí, že premiér bol ochotný pri tejto novele ustúpiť od zvyšovania poplatkov.

Zdôraznil, že súčasťou schôdze o pediatroch malo byť rokovanie o zrušení potvrdenia pre cudzincov.

Tri mimoriadne schôdze zvolané na štvrtok sa zatiaľ nepodarilo otvoriť, pretože sa v sále neprezentoval dostatok poslancov. Parlament tak nebol uznášaniaschopný. Schôdze sa opäť pokúsia otvoriť v piatok.

01 - Modified: 2023-09-11 13:11:23 - Feat.: - Title: Ódor je sklamaný, že parlament nerokoval o zmene pri potvrdeniach pre cudzincov 02 - Modified: 2023-09-11 12:58:24 - Feat.: - Title: Mimoriadnu situáciu by mohli zrušiť v stredu, informoval Ódor. Pomôže to pri vyhosťovaní migrantov 03 - Modified: 2023-09-11 11:00:00 - Feat.: - Title: Chce Musk dobehnúť Borisa Kollára? Ich deti by si už mohli zahrať futbalový zápas, jeho jedenáste dieťa sa volá Techno Mechanicus 04 - Modified: 2023-09-11 09:16:11 - Feat.: - Title: Matovič: Je to pokrytectvo a chrapúnstvo. Špeciálna koalícia zakázala poslancom vyriešiť problém s migrantmi 05 - Modified: 2023-09-11 08:54:49 - Feat.: - Title: Kollár kritizuje poslancov, ktorí nepodporili otvorenie schôdze
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
12. september 2023 13:07