Pavel Macko. FOTO: TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Maďarské fórum kritizujú Alianciu za odmietnutie rozšírenia výroby zbrojovky, mestu by to pomohlo

07.09.2023, 18:48
Autor:
TASRTASR

Primátor Slavomír Borovský pripomenul, že prijatie ponuky na odpredaj nehnuteľností, ktoré sa radnica dlhodobo snaží predať, by mestu pomohlo.

Zoskupenie strán okolo Maďarského fóra kritizuje, že mestské zastupiteľstvo odmietlo zámer odpredaja nehnuteľností v areáli bývalého Vojenského opravárenského podniku v Moldave nad Bodvou, kde chcela svoje pôsobenie rozšíriť štátna akciová spoločnosť Konštrukta – Defence.

Podľa neho išlo o politikárčenie poslancov za stranu Aliancia, ktorá zabraňuje rozvoju regiónu, vzniku pracovných miest a ohrozuje aj tie existujúce. Spolu s vedením mesta to jeho zástupcovia uviedli na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Potrebná investícia

Ako za zoskupenie povedal Pavel Macko, v súčasnej situácii, vzhľadom na vojnu za hranicami Slovenska, je pre bezpečnostnú situáciu potrebné investovať do Ozbrojených síl a ich techniky. Podľa neho má Moldava nad Bodvou dlhoročnú tradíciu v oblasti obranného priemyslu a potenciál na jeho rozšírenie.

image

PS by prijalo 6-tisíc migrantov, povedal v dueli Gyimesi. Valášek mu kontroval, že tají dôležitú skutočnosť

"Dostali sme sa do situácie, keď politikárčenie vyháňa podnik z tohto priestoru. Máme tu voľné bývalé kasárenské priestory po výzbrojnej základni, máme tu zbrojovku Konštrukta – Defence, ktorá chce rozšíriť svoju výrobu a kapacitu," uviedol s tým, že v rámci jej rozšírenia by mohlo pribudnúť približne sto pracovných miest, čo by pomohlo mestu aj regiónu.

Nepochopiteľné rozhodnutie

Primátor Slavomír Borovský pripomenul, že prijatie ponuky na odpredaj nehnuteľností, ktoré sa radnica dlhodobo snaží predať, by mestu pomohlo. "Je mi ľúto rozhodnutia väčšiny poslancov za stranu Aliancia, ktorí jednoznačne a jednohlasne odmietli túto ponuku," dodal. Podľa neho je takéto rozhodnutie, ktoré nepodporí vznik pracovných miest a regionálny rozvoj, nepochopiteľné.

Viceprimátor Norbert Krušinský dodal, že vedenie mesta je pripravené vyjsť v ústrety spoločnosti Konštrukta – Defence. Poslancov Aliancie zároveň požiadal, aby prehodnotili postoj k tejto téme.

MsZ ešte na svojom aprílovom zasadnutí odmietlo návrh na schválenie zámeru predaja nehnuteľnosti uvedenej firme v areáli  bývalého Vojenského opravárenského podniku. Spoločnosť sa venuje oblasti výroby, servisu a opráv vojenskej techniky a vojenského vybavenia prioritne pre zabezpečenie zvyšovania obranyschopnosti SR a pre požiadavky rezortu Ministerstva obrany a Ozbrojených síl. Mestu ponúkla dva milióny eur. Poslanci podľa radnice zároveň odmietli ďalšie rokovania súvisiace s týmto zámerom.

01 - Modified: 2023-09-08 07:17:58 - Feat.: 0 - Title: Primátor Šiah pre HN: Štátna polícia situáciu nezvláda, migrantov vypúšťa priamo na verejné priestranstvo 02 - Modified: 2023-09-07 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Starobné penzie 600 eur či zdanenie výsluhových dôchodkov pre eštebákov. Čo ešte sľubujú strany seniorom? 03 - Modified: 2023-09-07 11:07:29 - Feat.: 1 - Title: Azerbajdžan pripravuje vojenskú provokáciu, tvrdí arménsky premiér
01 - Modified: 2023-09-20 14:09:00 - Feat.: - Title: Fico ani Sulík by štátnu kasu nezachránili. Ódor ukázal, koľko miliárd eur musíme zoškrtať 02 - Modified: 2023-09-19 13:32:22 - Feat.: - Title: Rezort financií podporuje návrh na úpravu digitálneho eura. Má byť doplnkom hotovosti 03 - Modified: 2023-09-19 08:13:53 - Feat.: - Title: Aliancia chce presadzovať agendu maďarskej komunity a menšinové práva. So Smerom vládnuť nechce (rozhovor) 04 - Modified: 2023-09-18 22:00:00 - Feat.: - Title: Stratená miliarda z bankového odvodu sa našla. Zaplatila sa ňou investícia, ktorá zmení život na východe 05 - Modified: 2023-09-22 12:44:24 - Feat.: - Title: Módna sieť v problémoch. Predávali značku Tommy Hilfiger, teraz majú dlhy voči štátu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2023 09:32