Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Robert Fico. FOTO: TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Poslanci nemajú záujem riešiť migráciu, vládny návrh nič nevyrieši, vyhlásil Fico

08.09.2023, 11:03
Autor:
TASRTASR

Šéf Smeru predpokladá, že poslanci sa ešte pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k vládnej novele týkajúcej sa migrácie.

Je evidentné, že poslanci národnej rady nemajú záujem riešiť migráciu. Vládna novela zákona o pobyte cudzincov nič nevyrieši. Skonštatoval to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico po tom, ako sa nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu, ktorú k migrácii iniciovala jeho strana. Poukázal na nechránené slovenské hranice a upozornil na možné zhoršovanie sa situácie.

image

Primátor Šiah pre HN: Štátna polícia situáciu nezvláda, migrantov vypúšťa priamo na verejné priestranstvo

Šéf Smeru-SD predpokladá, že poslanci sa ešte pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k vládnej novele týkajúcej sa migrácie. "My túto schôdzu nebudeme podporovať, pretože tu nie je problém s papierikmi," skonštatoval s tým, že problémom sú nechránené hranice.

Uviedol, že ak Nemecko zatvorí hranice s Českou republikou, tá obnoví kontroly na hraniciach s nami. Riešenie vidí preto v riadnej kontrole hraníc. Považuje za nemožné, aby nelegálni migranti prechádzali bez problémov našimi hranicami.

Riešenie aktuálnej situácie v krajine vidí Fico v blížiacich sa septembrových parlamentných voľbách. Podotkol však, že vláda po voľbách nevznikne za jeden deň a ešte niekoľko týždňov môže vládnuť kabinet úradníkov. Upozornil, že situácia s migrantami Čo sa týka situácie s pediatrami, podľa Fica musela vláda rátať s tým, že časť politikov nemôže súhlasiť s jej návrhom na riešenie situácie. "Sme ľavičiari, predsa nebudeme hlasovať za to, že ľudia budú mať zúžený prístup k lekárom a ešte budú platiť aj väčšie poplatky. Čo urobí vláda Ľudovíta Ódora, neviem, ale ako obyčajne, asi neurobí nič," podotkol.

01 - Modified: 2023-09-08 11:04:42 - Feat.: - Title: SaS potopila ďalšieho premiéra, vyhlásil šéf poslaneckého klubu OĽANO Šipoš 02 - Modified: 2023-09-08 10:33:54 - Feat.: - Title: Parlament neberie do úvahy potreby občanov, vyhlásil Ódor. Vláda podľa neho vyčerpala svoje možnosti 03 - Modified: 2023-09-08 10:19:05 - Feat.: - Title: Migračná kríza by nebola, keby sme rok nemali nekompetentné vlády, tvrdí Saková 04 - Modified: 2023-09-08 09:30:20 - Feat.: - Title: Situácia s pediatrami je kritická, zvolám krízové rokovania, vraví minister zdravotníctva 05 - Modified: 2023-09-08 09:02:34 - Feat.: - Title: Európsku úniu čaká legislatívna smršť: Rieši rozšírenie, migráciu aj emisie áut. Komisia má posledný rok
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. september 2023 15:05