StoryEditor

Potvrdení ministri. Pellegrini ukázal siedmich nominantov strany Hlas na vládne posty

17.10.2023, 09:50
17.10.2023, 11:33
Autor:
lmlmTASRTASR

Peter Pellegrini je presvedčený, že nominanti Hlasu sú priechodní a že neexistujú pochybnosti, pre ktoré by ich prezidentka Zuzana Čaputová nevymenovala.

Šéf Hlasu Peter Pellegrini predstavil na brífingu mená siedmich kandidátov na ministrov. Práve toľko miest bude mať strana Hlas vo vládnej koalícii so stranami Smer a SNS. Pellegrini zároveň potvrdil, že sa bude uchádzať o post predsedu parlamentu.

image

Šimkovičová a Huliak. Danko potvrdil mená ministrov SNS

"Hlas-SD má len jednu zodpovednosť, a tou je zodpovednosť voči ľuďom na Slovensku, ktorým sme sľúbili zmenu v spravovaní štátu," vyhlásil Pellegrini s tým, že túto zodpovednosť cítia aj voči voličom iných strán či nevoličom.

Podčiarkol, že nový kabinet bude musieť byť vládou pre všetkých. Je presvedčený, že nominanti Hlasu sú priechodní a že neexistujú pochybnosti, pre ktoré by ich prezidentka Zuzana Čaputová nevymenovala.

Pripomenul priority strany, akými sú napríklad riešenie zdražovania, vyrovnanie regionálnych rozdielov či zachovanie prozápadnej zahraničnopolitickej orientácie Slovenska.

Skonštatoval, že strane sa pri rokovaniach v koalícii podarilo obsadiť rezorty, ktoré pokrývajú problémy súvisiace s prioritami strany.

Pellegrini deklaroval, že na vládnom programe začnú pracovať ihneď po vymenovaní vlády a budú doň chcieť pretaviť čo najviac priorít Hlasu. Rešpektovať však budú musieť toľko, koľko im pomerne umožnia výsledky volieb.

Pripomenul, že Hlas skončil vo voľbách tretí. "Ale budeme robiť všetko pre to, aby sme dostáli sľubom, ktoré sme dali," poznamenal.

Mená kandidátov ministrov za Hlas:

Podpredseda vlády pre plán obnovy a eurofondy: Peter Kmec

Minister vnútra: Matúš Šutaj Eštok

Minister hospodárstva: Denisa Saková

Minister práce: Erik Tomáš

Minister školstva: Tomáš Drucker

Minister zdravotníctva: Zuzana Dolinková

Minister investícií a regionálneho rozvoja: Richard Raši

01 - Modified: 2025-12-05 14:29:12 - Feat.: - Title: Pellegrini sa v Ríme stretol s talianskou premiérkou Meloniovou 02 - Modified: 2025-12-05 14:35:12 - Feat.: - Title: Prieskum NMS: Hlas je na historickom minime, padol na úroveň SaS a Demokratov 03 - Modified: 2025-12-05 08:35:21 - Feat.: - Title: U Pellegriniho míňajú desaťtisíce eur na sociálne siete. Palác tvrdí, že nezvláda nápor komentárov 04 - Modified: 2025-12-04 14:28:17 - Feat.: - Title: Politológ Lenč: Hlas sa topí v chybách, škodí mu aj Bartek. Ferenčák odhaľuje slabosť koalície 05 - Modified: 2025-12-04 13:59:14 - Feat.: - Title: Pellegrini: Pápež by chcel v dohľadnej dobe navštíviť Slovensko, zaujímal sa aj o zmenu ustavy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 20:53