Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Koalícia sa dohodla na rozpočte. Návrh je konsolidáciou aj zachovaním sociálneho štátu, tvrdí Fico

30.11.2023, 21:52
Autor:
prutprutTASRTASR

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, pričom do parlamentu prídu v stredu. Podľa premiéra Roberta Fica zo Smeru-SD je rozpočet sociálny, no snaží sa aj o šetrenie.

Vládna koalícia oznámila, že sa dohodla na rozpočte na budúci rok. Strany Smer-SD, Hlas a SNS tak učinili na zasadnutí koaličnej rady, ktoré prebehlo dnes.

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, pričom do parlamentu prídu v stredu. Podľa premiéra Roberta Fica zo Smeru-SD je rozpočet sociálny, no snaží sa aj o šetrenie.

"Návrh rozpočtu je kombináciou konsolidácie rozbitých verejných financií a zachovania prvkov silného sociálneho štátu," tvrdí Fico.

V parlamente je v súčasnosti predložený návrh vyrovnaného rozpočtu na budúci rok, ktorý pripravila ešte predchádzajúca úradnícka vláda pod vedením Ľudovíta Ódora.

Išlo o povinnosť vyplývajúcu z dlhovej brzdy, s jeho schválením však nepočítala predchádzajúca ani súčasná vláda.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. január 2026 17:21