Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Danko je pripravený rokovať o zmenách v koalícii. Politická mapa sa zásadne mení, hovorí šéf SNS

08.04.2024, 11:45
Autor:
TASRTASR

Víťazstvo Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách považuje šéf SNS Andrej Danko za víťazstvo celej koalície.

Slovenská národná strana (SNS) je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa.

SNS sa stretne s Pellegrinim

Predseda strany a podpredseda parlamentu Andrej Danko to uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii v súvislosti s výhrou lídra koaličného Hlasu-SD Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách. Detaily avizoval po stredajšej koaličnej rade.

"Pre mňa ako predsedu SNS a predsedu poslaneckého klubu je dôležité, že tieto voľby ukázali, že naša politika má podporu verejnosti," vyhlásil Danko.

Verí, že v koalícii začnú schvaľovať zákony, plniť predvolebné sľuby a zmenia rokovací poriadok. Naštartovanie legislatívneho procesu v parlamente sa podľa neho nedá bez zmeny rokovacieho poriadku.

Víťazstvo Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách považuje Danko za víťazstvo celej koalície. Avizoval, že strana bude rešpektovať, ako Pellegrini rozloží svoju pozíciu a jeho nástupcu v strane.

Už v pondelok sa so zvoleným prezidentom stretávajú predstavitelia SNS. Poznamenal, že za neúčasťou národniarov na Pellegriniho volebnej noci netreba nič hľadať.

Veľká výzva pre koalíciu

Prezidentské voľby označil Danko za veľkú výzvu pre koalíciu. Za poslanecký klub SNS deklaroval jednotu a konštruktívny prístup.

"Naši koaliční partneri nemôžu povedať, že by sme zasahovali do riadení jednotlivých rezortov, ale určite sa chceme rozprávať s predstaviteľmi Smeru a Hlasu, ako bude koaličná rada informovať verejnosť o našej práci," načrtol Danko. Informovanie verejnosti podľa neho nefunguje.

Zároveň dodal, že SNS si uvedomuje, keď musí zabojovať. "Urobili sme všetko pre vznik tejto vlády a takisto sme v druhom kole Petra Pellegriniho jasne podporili," pripomenul.

01 - Modified: 2024-07-16 12:37:44 - Feat.: - Title: Prijatie novely Trestného zákona poukazuje na jednotu koalície, tvrdí Danko a kritizuje "udavačstvo" opozície 02 - Modified: 2024-07-16 12:34:01 - Feat.: - Title: Huliak navrhuje zmeny v STK. Hovorí o šikane majiteľov starších vozidiel 03 - Modified: 2024-07-16 12:05:04 - Feat.: - Title: Musíme mať politiku na všetky strany, povedal Huliak po návrate z Moskvy 04 - Modified: 2024-07-16 11:26:24 - Feat.: - Title: Opozícia k schváleniu novely Trestného zákona: Koalícia musela priznať, že to mala zle, tvrdí Šimečka 05 - Modified: 2024-07-15 15:30:00 - Feat.: - Title: Atentát na Trumpa: Fico sa mýli v dvoch veciach
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. júl 2024 14:41