Poslanec za SNS Roman Michelko. FOTO: HN/Miroslava Spodniaková
StoryEditor

Mediálny výbor by mal mimoriadne rokovať k situácii v RTVS

14.06.2024, 13:17
Autor:
TASRTASR

Predseda parlamentného výboru Roman Michelko potvrdil, že mimoriadne rokovanie v zmysle rokovacieho poriadku zvolá, malo by sa konať na budúci týždeň.

Opozícia na čele so SaS iniciovala zvolanie mimoriadneho rokovania Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá. Chce na ňom diskutovať o aktuálnej situácii v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS).

Predseda parlamentného výboru Roman Michelko potvrdil, že mimoriadne rokovanie v zmysle rokovacieho poriadku zvolá, malo by sa konať na budúci týždeň.

"Situácia vo verejnoprávnej RTVS je kritická. Vyvrcholila dokonca štrajkom zamestnancov a protestným pochodom pred Ministerstvo kultúry SR," vysvetlil dôvody žiadosti o zvolanie mimoriadneho zasadnutia člen mediálneho výboru parlamentu Tomáš Szalay (SaS).

Dodal, že na rokovanie chcú pozvať generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja aj členov štrajkového výboru a ministerku kultúry SR Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS).

Vláde vyčíta úsilie eliminovať kritiku voči vládnej garnitúre a pokus o deštrukciu objektívneho spravodajstva. "Preto sa ho snaží okresať na minimum," upozornil Szalay, ktorý si chce vypočuť postoj k súčasnej situácii od dotknutých zamestnancov, ale aj ministerky.

Predseda mediálneho výboru Michelko potvrdil, že o podnete vie a v zmysle rokovacieho poriadku do siedmich dní mimoriadne rokovanie zvolá. "Presný deň v tejto chvíli ešte neviem, chcem sa skontaktovať aj s tými, ktorí majú byť na mimoriadny výbor pozvaní," vysvetlil.

Časť zamestnancov RTVS v pondelok uskutočnila výstražný štrajk, dôvodom bol nesúhlas s navrhovaným zákonom o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) a obavy z obsahového formátu spravodajstva v nových podmienkach.

01 - Modified: 2024-07-10 08:27:29 - Feat.: - Title: FOTO Hľadá sa logo. Internet zaplavili memečka ku kauze Šimkovičovej rebrandingu STVR 02 - Modified: 2024-07-07 11:40:55 - Feat.: - Title: Prehovoril Ústavný súd a prvýkrát od atentátu verejne aj premiér Robert Fico 03 - Modified: 2024-07-04 08:05:27 - Feat.: - Title: Zuzana Ťapáková nečakane odchádza z STVR. Exkluzívny flek si nevedela podržať?! 04 - Modified: 2024-07-03 10:55:09 - Feat.: - Title: Sekciu športu v STVR dočasne povedie Pavol Gašpar 05 - Modified: 2024-07-03 08:51:05 - Feat.: - Title: Nová STVR bude odpolitizovaná a nezávislejšia ako RTVS, tvrdí ministerka Šimkovičová
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. júl 2024 14:16