Minister školstva Tomáš Drucker. FOTO: TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Drucker zvažuje prípadné zavedenie povinnej maturity z matematiky

01.07.2024, 11:19
Autor:
TASRTASR

Študenti by si mohli podľa ministra školstva vyberať z viacerých úrovní maturity z matematiky. Náročnejšiu úroveň by mohli absolvovať napríklad budúci študenti technických odborov vysokých škôl.

Rezort školstva zvažuje prípadné zavedenie povinnej maturitnej skúšky z matematiky. Vyplýva to z vyjadrenia ministra školstva Tomáša Druckera (Hlas-SD) na pondelkovej tlačovej konferencii.

Študenti by si mohli podľa ministra vyberať z viacerých úrovní maturity z matematiky. Náročnejšiu úroveň by mohli absolvovať napríklad budúci študenti technických odborov vysokých škôl.

"Vnímame, že aj pre rozvoj analytického myslenia, rozvoj zručností, ktoré nie sú priamo matematické, tá matematika dáva základy. Aj na štúdium na mnohých humanitných vysokých školách," povedal Drucker.

Z nedávneho prieskumu realizovaného Študentskou radou stredných škôl pod záštitou rezortu školstva vyplýva, že až 84 percent stredoškolákov je proti zavedeniu povinnej maturity z matematiky.

V prípade možnosti výberu z viacerých stupňov náročnosti je nesúhlas s povinnou maturitou z matematiky nižší (64,2 percenta).

01 - Modified: 2025-12-02 14:04:25 - Feat.: - Title: Kmec padol, Drucker hlási prvé závery auditu. Politické väzby na Hlas majú stáť dotácie tri spoločnosti 02 - Modified: 2025-11-30 22:47:00 - Feat.: - Title: Druckerov rezort bude diskutovať o pravidlách pre sociálne siete, zdôrazňuje edukáciu 03 - Modified: 2025-11-30 11:17:42 - Feat.: - Title: Drucker tvrdí, že Fico pri Kmecovi použil iný meter: Možno to bolo pod tlakom ľudí alebo okolností 04 - Modified: 2025-11-28 13:36:36 - Feat.: - Title: Audit sporných dotácií z Kmecovho úradu je vo finále, Drucker sľubuje rýchle rozhodnutie 05 - Modified: 2025-11-28 12:50:44 - Feat.: - Title: Drucker: Slovensko podáva siedmu žiadosť o platbu z plánu obnovy za 760 miliónov eur
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 11:14