StoryEditor

Fico prišiel na vládu s paličkou. Prepáčte, že som prežil, odkázal

09.07.2024, 10:24
09.07.2024, 12:34
Autor:
ČTKČTKlmlm

Vláda Roberta Fica sa v utorok zaoberá plnením úloh plánu obnovy aj eurofondami.

Premiér Robert Fico dnes po prvý raz prišiel na schôdzu svojho kabinetu. Pri chôdzi sa opieral o paličku.

Pri príchode do rokovacej sály vlády sa novinárom vyhol, pred médiá neprišiel ani po rokovaní svojho kabinetu. Na Facebooku však zverejnil krátky status venovaný práve médiám a opozícii. "Drahé progresívno liberálne médiá a opozícia, prepáčte, že som prežil, ale som späť," napísal.

Minister investícií a informatizácie Richard Raši na brífingu po rokovaní vlády povedal, že premiér bol absolútne v poriadku a viedol zasadnutie ako pred atentátom "Mali sme aj rozpravu o tom, čo predložíme na stredajšie rokovanie," priblížil.

V pondelok Fico prišiel na polia na západnom Slovensku pozdraviť poľnohospodárov počas prebiehajúcej žatvy, opieral sa o francúzsku barlu.

Prejav na Devíne

Verejných podujatí sa premiér začal zúčastňovať minulý týždeň; prvé verejné vyjadrenie, prostredníctvom videonahrávky, mal už v júni.

image

Vracia sa naplno do práce? Ficovi sa kopí program, no ani tak nie je nič isté

Fica útočník opakovane postrelil z bezprostrednej blízkosti v polovici mája po tom, čo politik po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej prišiel pozdraviť ľudí na miestne námestie. Fico bol hospitalizovaný približne dva týždne a potom pokračoval v domácej liečbe.

Na verejnej akcii sa Fico prvýkrát objavil minulý piatok, keď sa zúčastnil na oslavách sviatku slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda.

V prejave na Devíne hovoril o potrebe vybudovania hrádze proti progresivistickým a liberálnym ideológiám a prirovnal ich k rakovine. V pondelok potom prišiel na polia na západnom Slovensku pozdraviť poľnohospodárov počas prebiehajúcej žatvy.

Strelca označil za aktivistu opozície

Prvé verejné vyjadrenie po atentáte mal Fico krátko pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu. V nahrávke vtedy povedal, že voči útočníkovi necíti nenávisť. Strelca však zároveň označil za aktivistu opozície, v prejave tiež kritizoval opozičné strany, pomery v EÚ, slovenské mimovládne organizácie, hercov a médiá.

"Vracia sa unavený, traumatizovaný a nahnevaný muž," napísal o Ficovi spravodajský portál Aktuality.sk. Podľa neho Fico nechce zmierenie, o ktorom po atentáte na neho hovorili vládni i opoziční politici.

 

01 - Modified: 2024-07-20 16:17:18 - Feat.: - Title: Nemienime byť rukojemníkmi. Fico telefonoval s ukrajinským premiérom kvôli situácii ohľadom zásobovania ropou 02 - Modified: 2024-07-19 09:37:28 - Feat.: - Title: Boh s ním má Plány. Trump aj Fico boli terčmi atentátov za svoje protivojnové názory, vyhlásil Orbán 03 - Modified: 2024-07-19 10:58:46 - Feat.: - Title: Peniaze z Únie stále nemáme. Ficova vláda ohrozuje Plán obnovy a opravuje vlastné chyby, tvrdí PS 04 - Modified: 2024-07-18 16:30:00 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: KDH pohotovo chrlí nápady, Ficovi stačilo len nahodiť 05 - Modified: 2024-07-17 18:03:01 - Feat.: - Title: "Je to bláznivé." Fico nesúhlasí s nápadmi trestať Maďarsko za Orbánove zahraničné cesty
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. júl 2024 18:17