Vicepremiérka a ministerka hospodárstva Denisa Saková prichádza na rokovanie vlády v Bratislave. FOTO: TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Úlohy v pláne obnovy nesplnili rezorty Šutaja Eštoka a Sakovej

09.07.2024, 11:45
Autor:
TASRTASR

Jednou z úloh rezortu hospodárstva bolo vyhlásiť výzvu, ktorej účelom je zvýšenie energetickej efektívnosti verejných budov. Táto úloha je súčasťou siedmej žiadosti o platbu.

Rezorty splnili v rámci implementácie plánu obnovy 15 úloh zo 17, ktorých termín splnenia bol do 1. júla 2024. Jednu z nich nesplnilo Ministerstvo hospodárstva a ďalšiu ministerstvo vnútra. Vyplýva to z materiálu podpredsedu vlády pre plán obnovy Petra Kmeca (Hlas-SD), ktorý v utorok schválila vláda.

Jednou z úloh rezortu hospodárstva bolo vyhlásiť výzvu, ktorej účelom je zvýšenie energetickej efektívnosti verejných budov. Táto úloha je súčasťou siedmej žiadosti o platbu.

"V súvislosti s rizikom nesplnenia stanoveného cieľa plánu obnovy si dovoľujeme upozorniť, že výška sankcie z nesplnenie tohto cieľa podľa metodiky Európskej komisie prevyšuje samotnú alokáciu na dané opatrenie," uviedla Národná implementačná a koordinačná autorita s tým, že výzvu je potrebné vyhlásiť najneskôr do 15. júla tohto roka.

Rezort vnútra nesplnil úlohu vypracovať návrh výzvy na zriadenie centier zdieľaných služieb, ktorý mal byť hotový do 28. júna tohto roka.

"Pôvodný termín MV SR nedokázalo splniť, nakoľko realizačná zmluva s audítorskou spoločnosťou Stengl, ktorá má pre rezort vnútra vykonať audit obcí a vypracovať návrh výzvy, bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv dňa 18. júna," vysvetlil rezort vnútra.

Ministerstvo životného prostredia splnilo tri úlohy, pričom jednou z nich bolo preložiť NIKA implementačný plán reformy krajinného plánovania. Ministerstvo zdravotníctva už predložilo plán reformy centralizácie riadenia nemocníc a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny zas plán reformy posudkovej činnosti.

Svoje úlohy splnilo aj Ministerstvo spravodlivosti, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, Ministerstvo dopravy a Úrad podpredsedu vlády pre plán obnovy a využívanie eurofondov.

01 - Modified: 2024-07-18 12:03:43 - Feat.: - Title: Ropa z ruského Lukoilu už na Slovensko netečie. Dlhodobý výpadok negatívne ovplyvní Slovnaft 02 - Modified: 2024-07-18 09:33:44 - Feat.: - Title: Ekonomická spolupráca medzi Slovenskom a Uzbekistanom sa prehĺbi 03 - Modified: 2024-07-09 16:55:15 - Feat.: - Title: Rezort hospodárstva podporí vodíkovú infraštruktúru pre podnikateľov, chce pomôcť udržateľnej doprave 04 - Modified: 2024-07-09 14:22:05 - Feat.: - Title: Takmer miliarda nám príde začiatkom augusta. S plnením úloh z plánu obnovy sú dva rezorty v sklze 05 - Modified: 2024-07-09 09:01:18 - Feat.: - Title: Šutaj Eštok uistil, že na riešenie situácie v policajnom zbore pôjdu peniaze už tento rok
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. júl 2024 15:09