Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Fico hovorí o scenári ako cez kopirák: Trumpovi politickí oponenti sa ho pokúšajú zatvoriť, štvú verejnosť

14.07.2024, 10:11
Autor:
TASRTASR

Podľa premiéra Roberta Fica teraz budeme svedkami rečí o potrebe zmierenia, ukľudnenia a odpustenia."

Politickí oponenti kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa sa ho pokúšajú zatvoriť a keď im to nevychádza, štvú verejnosť natoľko, že niekto vezme zbraň.

Vyplýva to z vyjadrenia premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v reakcii na útok na Trumpa.

"Politickí oponenti Donalda Trumpa sa ho pokúšajú zatvoriť a keď im to nevychádza, tak toľko štvú verejnosť, až nejaký úbožiak zoberie zbraň. A teraz budeme svedkami rečí o potrebe zmierenia, ukľudnenia a odpustenia," napísal premiér na sociálnej sieti.

Fico píše o scenári "ako cez kopirák" a vo vyjadrení kritizuje aj niektoré slovenské médiá. Premiér bol 15. mája terčom atentátu, keď na neho vystrelil útočník Juraj Cintula na výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Zo zranení sa premiér zotavuje, od júla sa postupne vracia do výkonu funkcie.

 

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. január 2026 00:25