Šéf SIS Pavol Gašpar. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditorOpozícia žiada zvolanie výboru na kontrolu činnosti SIS
Pod žiadosť na zvolanie výboru sa podpísali všetci opoziční členovia Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti SIS.
Opozícia žiada mimoriadne zasadnutie parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby. Venovať sa na ňom chce viacerým témam vrátane bezpečnosti.
Informoval o tom poslanec František Majerský (KDH) s tým, že o zvolanie zasadnutia požiadal novozvoleného predsedu výboru Samuela Migaľa (Hlas-SD).
Na výbore chce opozícia riešiť výmenu a poskytovanie informácií v rámci medzinárodnej spolupráce, možné obstaranie sledovacieho systému Pegasus či kybernetické hrozby spojené s bombovými hrozbami na školách a súdoch.
Pod žiadosť na zvolanie výboru sa podpísali všetci opoziční členovia Osobitného kontrolného výboru Národnej rady na kontrolu činnosti SIS.
01 - Modified: 2025-02-21 11:53:16 - Feat.: - Title: V korupčnej kauze exšéfa SIS Pčolinského vypovedal svedok, ktorý dal úplatok 40-tisíc eur
02 - Modified: 2025-02-20 11:03:31 - Feat.: - Title: Makó nemohol vypovedať v kauze exšéfa SIS, musia ho zbaviť mlčanlivosti
03 - Modified: 2025-02-20 07:24:40 - Feat.: - Title: Matovič v HNtelevízii: Opozícia chce do novej vlády prepašovať Hlas. Nech priznajú, že Šimečka je druhý Bugár
04 - Modified: 2025-02-19 12:44:08 - Feat.: - Title: Je to hádanie sa o "fleky". Jediným riešením sú predčasné voľby, reaguje Šimečka na koaličnú krízu
05 - Modified: 2025-02-17 16:49:01 - Feat.: - Title: Opozícia kritizuje Šaška za odvolanie riaditeľa Národného inštitútu pre hodnotu a technológie v zdravotníctve