Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD). FOTO: TASR/Veronika Mihaliková
StoryEditor

Štvorica z Hlasu žiada Šutaja Eštoka o urýchlenú schôdzku, on pozýva na kongres

19.01.2025, 17:45
Autor:
TASRTASR

Poslanci Samuel Migaľ, Ján Ferenčák, Roman Malatinec a Radomír Šalitroš sa vo výzve posťažovali na nezáujem predsedu strany o diskusiu, rovnako i trend zbližovania Hlasu so stranou Smer-SD.

Štvorica poslancov strany Hlas-SD, nespokojných so súčasným smerovaním strany, vyzvala predsedu strany Matúša Šutaja Eštoka na čo najrýchlejšie stretnutie, pričom navrhla termín rokovania na utorok 21. januára. Líder Hlasu odkázal, že sa teší na víkendový kongres strany (24. - 25. 1.), "ktorý bude skvelou príležitosťou v pokoji si sadnúť a otvorene si vyjasniť názory".

Poslanci Samuel Migaľ, Ján Ferenčák, Roman Malatinec a Radomír Šalitroš sa vo výzve posťažovali na nezáujem predsedu strany o diskusiu, rovnako i trend zbližovania Hlasu so stranou Smer-SD. Žiadajú preto o urýchlené rokovanie.

image

V Pásme Gazy už platí prímerie medzi Izraelom a Hamasom. Po odložení začala prvá fáza

"Naším cieľom je, aby sa situácia stabilizovala najneskôr do začiatku najbližšej riadnej schôdze Národnej rady, ktorá sa začne 4. februára," uviedli. Hovoria tiež o poslednej šanci ako predísť predčasným voľbám.

Predseda Hlasu v reakcii upozornil, že práve na kongrese strany bude mať každý z členov strany ideálny priestor povedať svoj názor. Zdôraznil, že sociálnodemokratické hodnoty Hlasu, ukotvené aj v plánoch na rok 2025, sú zamerané na zlepšovanie života všetkých generácií Slovákov.

"Toto sme ľuďom sľúbili pri našom vzniku a je načase, aby sme im garantovali aj jednotu, pokoj a stabilitu, ktoré sú v ťažkých časoch nevyhnutné," dodal Šutaj Eštok.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. január 2026 12:11