Prezident SR Peter Pellegrini.FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Pellegrini odcestoval do Mníchova, zúčastní sa na bezpečnostnej konferencii

14.02.2025, 10:23

Program fóra bude venovaný globálnym bezpečnostným výzvam.

Prezident SR Peter Pellegrini v piatok dopoludnia odcestoval na trojdňovú pracovnú návštevu do Mníchova, kde sa zúčastní na bezpečnostnej konferencii. Absolvuje taktiež viaceré bilaterálne schôdzky a počas cesty sa stretne aj so slovenskými krajanmi.

Na 61. ročník mníchovskej konferencie, ktorá sa koná od piatka do nedele, podľa jej organizátorov príde viac než 50 hláv štátov a vlád, 150 ministrov a aj vedúci zástupcov medzinárodných organizácií. 

Okrem iných sa očakáva účasť tímu amerického viceprezidenta J. D. Vancea, ministra zahraničných vecí USA Marca Rubia, ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského i vrcholných predstaviteľov Európskej únie.

Program fóra bude venovaný globálnym bezpečnostným výzvam. Mníchov sa tak najbližšie dni, aj vzhľadom na súčasné udalosti na Ukrajine, stane miestom diplomatických iniciatív zameraných na riešenie najnaliehavejších problémov svetovej bezpečnosti, uviedla Kancelária prezidenta SR.

Svetoví lídri budú podľa nej diskutovať o transatlantických vzťahoch, medzinárodnom poriadku i regionálnych konfliktoch.

Z kancelárie priblížili, že prezident SR sa v rámci programu v Mníchove stretne s predsedom Európskej rady Antóniom Costom, fínskym prezidentom Alexandrom Stubbom či generálnym tajomníkom Rady Európy Alainom Bersetom. 

Konferencia však podľa nich predstavuje priestor aj na stretnutia s viacerými aktérmi aj zo súkromného prostredia vrátane spoločností Google, Meta, Airbus a Boston Consulting Group.

 

01 - Modified: 2025-12-17 14:43:09 - Feat.: - Title: Pellegrini prevzal tradičné vianočné ryby, vyzdvihol význam tradícií aj dôležitosť zachovania zvykov 02 - Modified: 2025-12-17 09:11:24 - Feat.: - Title: Pellegrini opäť nepodpísal zákon o transformácii oznamovateľského úradu 03 - Modified: 2025-12-15 16:35:00 - Feat.: - Title: Amnesty International Slovensko kritizuje novelu Trestného zákona, vyzýva Pellegriniho na veto 04 - Modified: 2025-12-15 14:39:38 - Feat.: - Title: Šimečka reaguje na Fica, hovorí o propagande Smeru: Ide o vyfabulovaný príbeh, ktorým otravujú verejnosť 05 - Modified: 2025-12-14 19:21:01 - Feat.: - Title: Viaceré mimovládne organizácie vyzvali Pellegriniho, aby nepodpísal novelu Trestného zákona
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. december 2025 03:29