Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár: FOTO: TASR/Veronika Mihaliková
StoryEditor

Blanár v pondelok odcestuje do Luxemburgu, čaká ho zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci

13.04.2025, 12:44
Autor:
TASRTASR

V Luxemburgu sa zároveň uskutoční Dialóg na vysokej úrovni s Palestínskou samosprávou a 4. Medzivládna konferencia EÚ - Albánsko.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer) odcestuje v pondelok (14. 4.) na zasadnutie Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci do Luxemburgu. Informovali o tom z komunikačného odboru rezortu zahraničných vecí.

„Hlavnými témami rokovania ministrov členských štátov EÚ bude aktuálna situácia na Ukrajine, Blízkom východe a v Sýrii, diskutovať budú rovnako o pripravovanom ministeriáli s Africkou úniou a tiež o vývoji na západnom Balkáne,“ priblížili.

V Luxemburgu sa zároveň uskutoční Dialóg na vysokej úrovni s Palestínskou samosprávou a 4. Medzivládna konferencia EÚ - Albánsko.

01 - Modified: 2025-12-04 22:34:49 - Feat.: - Title: Slovensko je advokátom Gruzínska, vyhlásil Blanár. Odmieta, aby sa komunikačné kanály s EÚ pretrhali 02 - Modified: 2025-12-04 21:39:43 - Feat.: - Title: Rozširovanie Únie je geostrategická investícia. Slovensko chce hostiť schôdzku o Balkáne, tvrdí Blanár 03 - Modified: 2025-12-04 20:55:42 - Feat.: - Title: OBSE musí byť miestom, kde sa hovorí pravda, aj keď je nepríjemná, vyhlásil Blanár vo Viedni 04 - Modified: 2025-12-04 12:02:03 - Feat.: - Title: Blanár a Szijjártó spolu diskutovali o zákaze ruského plynu. Chcú sa obrátiť na Súdny dvor EÚ 05 - Modified: 2025-12-03 23:06:38 - Feat.: - Title: Slovensko plne podporuje Trumpov mierový plán, vyhlásil Blanár po stretnutí s Rubiovým námestníkom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 12:45