Ivan Korčok FOTO: HN/Jaroslav Pavliga
StoryEditor

Korčok tvrdí, že útoky USA sú zlomovým momentom pri zabránení Iránu získať jadrové zbrane

22.06.2025, 11:41
Autor:
TASRTASR

Ivan Korčok vyzval všetkých aktérov na návrat za rokovací stôl.

Nočné útoky USA na Irán sú zlomovým momentom v snahe zabrániť Iránu získať jadrové zbrane. Irán naďalej predstavuje hrozbu pre región svojou agresívnou politikou a podporou terorizmu.

V reakcii na nočné útoky to uviedol člen predsedníctva opozičného hnutia PS a exminister zahraničných vecí Ivan Korčok. Zásah podľa neho prichádza po neúspešných diplomatických rokovaniach, no riziko eskalácie je vysoké.

„S ohľadom na toto riziko a dosah na bezpečnosť je nevyhnutné, aby USA konzultovali ďalšie kroky so spojencami. Najbližšou príležitosťou bude samit NATO. Súčasná kríza zároveň ukazuje potrebu silnejšej spoločnej európskej obrany,“ uviedol.

Ako dodal, napriek násiliu je podľa neho potrebné trvať na diplomatickom riešení. Vyzval všetkých aktérov na návrat za rokovací stôl.

Spojené štáty americké zaútočili v nedeľu bombami na tri jadrové zariadenia v Iráne vrátane Fordo a tiež Natanzu i Isfahánu.

01 - Modified: 2026-01-11 10:38:13 - Feat.: - Title: Venezuelu robím opäť bohatou a bezpečnou, vyhlásil Trump 02 - Modified: 2026-01-11 08:14:34 - Feat.: - Title: Jordánsko potvrdilo zapojenie do útokov proti cieľom IS v Sýrii 03 - Modified: 2026-01-11 07:21:08 - Feat.: - Title: Izrael je v stave vysokej pohotovosti, Irán varoval USA pred útokom 04 - Modified: 2026-01-11 06:57:46 - Feat.: - Title: Maduro cez právnikov odkázal, že sú s manželkou v poriadku. Sme bojovníci, povedal 05 - Modified: 2026-01-11 06:25:40 - Feat.: - Title: USA vyzývajú Američanov, aby okamžite opustili Venezuelu kvôli hroziacemu riziku
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. január 2026 23:36