Prezident Peter Pellegrini odcestuje v nedeľu na pracovnú návštevu Japonska pri príležitosti osláv Národného dňa SR na svetovej výstave Expo 2025. V rámci programu v Osake sa zúčastní na oficiálnej ceremónii otvorenia. Informoval o tom odbor komunikácie Kancelárie prezidenta.
„Pracovná návšteva sa začne v Tokiu, kde sa prezident Slovenskej republiky stretne s predsedom vlády Japonska Šigeru Išibom a následne s predstaviteľmi japonskej podnikateľskej federácie Keidanren. Tieto stretnutia poskytnú priestor na diskusiu o rozšírení bilaterálnej spolupráce, najmä v oblastiach investícií, inovácií a nových technológií,“ priblížili z Kancelárie prezidenta.
Počas návštevy hlava štátu vycestuje aj do Hirošimy, kde sa stretne s guvernérom prefektúry a navštívi Atómový dom. „Taktiež položí veniec k Pamätníku mieru, stretne sa s primátorom mesta a prehliadne si múzeum Hiroshima Peace Memorial,“ objasnila KP.
