Líder Hnutia Slovensko Igor Matovič sa dostal do nepríjemnej situácie. Podľa potvrdených informácií HN klubom koloval podpisový hárok, ktorý žiadal od vedenia vylúčenie Mareka Krajčího a Rastislava Krátkeho z klubu. Dôvodom bolo ich piatkové hlasovanie o zmenách Ústavy a následnej komunikácie ich rozhodnutia.
Poslanci Jozef Pročko a Veronika Remišová, ktorí nie sú členmi subjektu, ale zdieľajú s ním jeho politiku i členstvo v klube, pritom sami zvažovali odchod, ak sa Matovič s problémovou dvojicou nevyrovná. Neboli jediní.
V pondelok večer sa preto poslanci Hnutia Slovensko aj zišli. Padlo rozhodnutie, že Krátky a Krajčí majú do ďalšieho dňa povedať, ako si predstavujú svoju budúcnosť v hnutí, alebo budú vylúčení.
Krajčí sa rozhodol odísť sám, Krátkeho nakoniec vedenie strany vylúčilo. Vzdať mandátu sa však nateraz nemienia.
Dvere sú otvorené
Zostáva vám 83% na dočítanie.
