Podpredseda Národnej rady Andrej Danko (SNS). FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Danko odmieta vstúpiť na Úrad vlády, kým je tam Lajčák. Ficovi odkázal, že diplomat je hrozbou

26.11.2025, 19:32
Autor:
TASRTASR

Premiér po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády vo Vyšnom Orlíku oznámil, že Miroslava Lajčáka zo zboru svojich poradcov neodvolá. Podľa jeho slov „nenašiel nič, čo by ho nútilo Miroslava Lajčáka odvolať“.

Predseda koaličnej SNS Andrej Danko rešpektuje rozhodnutie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ponechať si bývalého ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka v zbore svojich poradcov. Danko to uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Andrej Danko sa vyjadruje k Lajčákovi. VIDEO: FB/Andrej Danko

Naďalej však trvá na svojom postoji, že si nevie predstaviť vstúpiť na Úrad vlády, pokiaľ bude Lajčák na poste poradcu predsedu vlády.

„Koaličná rada sa môže konať aj inde, ako je úrad vlády. Ja na úrad vlády nepôjdem,“ vyhlásil Danko. Podotkol, že Fico ako predseda vlády má právo si vybrať svojich poradcov.

„Ja už nemám ale dôvod sa k tejto téme vyjadrovať, pretože som jasne povedal, že Miroslav Lajčák nie je hrozba pre mňa, ale pre predsedu vlády,“ uzavrel Danko.

image

Spor o Lajčáka vrcholí. Danko stále odmieta chodiť na koaličnú radu, Hlas mu však kryť chrbát nebude

Premiér po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády vo Vyšnom Orlíku oznámil, že Lajčáka zo zboru svojich poradcov neodvolá. Podľa jeho slov „nenašiel nič, čo by ho nútilo Miroslava Lajčáka odvolať“.

Koaličná SNS i predstavitelia opozície vyzvali v uplynulých dňoch Fica, aby ukončil spoluprácu s Lajčákom pre jeho komunikáciu s americkým finančníkom Jeffreym Epsteinom. Podľa opozičnej poslankyne Národnej rady Veroniky Remišovej (Slovensko - Za ľudí) Fico ponechaním si Lajčáka za svojho poradcu zlyháva morálne aj ľudsky.

Vo zverejnených dokumentoch, týkajúcich sa prípadu zosnulého amerického finančníka odsúdeného za sexuálne trestné činy, sa nachádza aj e-mailová komunikácia, ktorá sa údajne uskutočnila medzi vtedajším ministrom zahraničných vecí Lajčákom a Epsteinom. Lajčák uviedol, že s finančníkom v minulosti komunikoval iba spoločensky v rámci svojich diplomatických povinností.

01 - Modified: 2025-11-26 16:01:09 - Feat.: 1 - Title: Spor o Lajčáka vrcholí. Danko stále odmieta chodiť na koaličnú radu, Hlas mu však kryť chrbát nebude 02 - Modified: 2025-11-26 15:46:14 - Feat.: 1 - Title: Fico urobil rozhodnutie v kauze okolo Lajčáka. Bol by som blázon, keby som sa ho zbavil, odkázal 03 - Modified: 2025-11-24 15:06:18 - Feat.: 1 - Title: Gröhling v HNtelevízii: Šutaj Eštok a Fico urobili výmenný obchod. Drucker pri odvolávaní ministrov len straší
01 - Modified: 2025-12-03 16:30:00 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Fico kapituloval 02 - Modified: 2025-12-03 12:26:31 - Feat.: - Title: Slovensko zvažuje žalobu na EÚ pre zákaz ruského plynu, vláda si nechala vypracovať analýzu 03 - Modified: 2025-12-02 14:47:22 - Feat.: - Title: Ako sa Robert Fico prepočítal 04 - Modified: 2025-12-02 15:45:14 - Feat.: - Title: Raši hovorí o reštarte vzťahov s Českom. Fico prijal na Úrade vlády Okamuru 05 - Modified: 2025-12-02 12:32:14 - Feat.: - Title: Fico avizuje pre Slovensko rekordnú 20-miliardovú obálku. Pri novom rozpočte Únie však kreslí červené čiary
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. december 2025 21:30