Koaličná neistota pretrváva. Väčšina 79 poslancov, ktorou štvrtá vláda Roberta Fica vstupovala do parlamentu, sa stále otriasa. Otáznik naďalej visí nad poslancom Hlasu a primátorom Kežmarku Jánom Ferenčákom, ktorý už pri viacerých hlasovaniach v Národnej rade vystúpil proti svojim koaličným partnerom.
Hoci 78 hlasov stále predstavuje pre vládny blok dostatočnú väčšinu, Rudolfovi Huliakovi to dáva priestor využiť lojalitu svojich poslancov na presadzovanie vlastnej agendy v parlamente.
Vo víkendových diskusiách viacerí politici potvrdili, že situácia v koalícii nie je ideálna a problém s Ferenčákom by sa mal riešiť.
Šéf národniarov Andrej Danko v diskusii STVR O 5 minút 12 priznal, že koalícia sa trasie, a Tibor Gašpar zo Smeru v relácii TA3 V Politike poznamenal, že vládnutie nie je jednoduché, no Smer sa snaží udržať 79-člennú väčšinu.
Ferenčákovi dokonca predložili možné riešenie situácie.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

