Poslanec Ján Ferenčák. FOTO: TASR/J. Kotian 
StoryEditor

Hlas dal bodku za Ferenčákom. Teraz určuje smerovanie tejto koalície Huliak, odkázal vylúčený politik

18.03.2026, 12:17
18.03.2026, 16:23
  • Najprv poslanecký klub, teraz už aj strana.
  • Ján Ferenčák v Hlase končí. Ako komentuje svoj koniec?
  • Najnovší krok mení rozloženie síl v parlamente.
  • Zo situácie vyťažia najmä huliakovci.

Predsedníctvo strany Hlas vylúčilo poslanca Jána Ferenčáka zo strany. Informovala o tom strana s tým, že sa tak stalo na návrh okresnej organizácie Kežmarok. Jej členovia vyjadrili znepokojenie nad jeho verejným pôsobením v regióne aj na celoslovenskej úrovni. Ferenčák je tiež primátorom mesta Kežmarok.

image

Danko otvoril tému svojho odchodu. Koalícia reagovala chladne, no ukázala na možného náhradníka

„Podnet okresnej organizácie následne prerokovala Krajská rada Hlasu v Prešovskom kraji, ktorá návrh na vylúčenie jednomyseľne schválila. Rozhodnutie predsedníctva strany je tak formálnym potvrdením regionálneho návrhu a vôle straníckych štruktúr v území,“ priblížil Hlas v stanovisku.

Vedenie strany zároveň vyjadrilo vieru, že politik dodrží svoj opakovane verejne deklarovaný prísľub, že aj v prípade konca bude ďalej podporovať koalíciu.

V článku sa ešte dočítate:

    • ako zmení najnovší krok Hlasu rozloženie síl v parlamente
    • čo to znamená pre Stranu vidieka Rudolfa Huliaka
    • že v Smere s Jánom Ferenčákom už dlhšie nepočítali

Dostupné pre predplatiteľov

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. máj 2026 13:49