Richard RašiTASR/František Iván
StoryEditor

Z primátora županom. Raši ohlásil kandidatúru

29.05.2017, 12:35
Autor:
TASRTASR

Strana Smer-SD postavila ako svojho kandidáta na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) v jesenných voľbách súčasného primátora Košíc Richarda Rašiho (Smer-SD).

Podpredseda strany Peter Žiga povedal, že voľby budú prvýkrát jednokolové a funkčné obdobie predsedu bude po novom namiesto štyroch, päťročné. Raši po dnešnom oficiálnom zverejnení kandidatúry bude oslovovať svojich potenciálnych voličov.

"Počas siedmich rokov sa nám podarilo v Košiciach zmeniť množstvo vecí. Prišli tu nové investície, mesto sme rozbehli, vyslovene mesto žije, stále sa tu niečo deje. Stali sme sa mestom kultúry, boli sme mestom športu. Podarilo sa nám naozaj mnoho vecí. Prišla príležitosť aj čas vyskúšať a prijať ďalšiu výzvu a ja som sa rozhodol, aj na základe rozhodnutia predsedníctva, aj na základe svojho, že túto výzvu prijmem a túto príležitosť využijem, ak budem úspešný," uviedol Raši.

"Nastal čas, aby sme skúsenosti, chuť a energiu preniesli do celého kraja. Preto som prijal možnosť kandidovať a v jesenných voľbách sa budem uchádzať o post predsedu Košického samosprávneho kraja. Košice ožili a to isté si zaslúžia aj všetky mestá a obce v našom krásnom kraji," povedal pri príležitosti ohlásenia svojej kandidatúry Raši.

Zároveň vymenoval problémy, ktoré trápia obyvateľov kraja. "Potrebujeme veľké investície a nové pracovné miesta, aby sa nerozdeľovali naše rodiny a ľudia nemuseli za prácou chodiť do Bratislavy alebo do zahraničia, pretože tu je náš domov. Potrebujeme kvalitnú infraštruktúru, šport a kultúru a nesmieme zabúdať ani na dostupnú zdravotnú starostlivosť a podporu v sociálnej oblasti," tvrdí.

"Nevyhneme sa ani rómskej otázke. Aj v jej riešení je na prvom mieste, že zákony musia platiť rovnako pre všetkých. Obrovskú výzvu vrátane vytvorenia nových pracovných miest vidím v podpore a rozvoji turizmu, aby ľudia nielen zo Slovenska a Európy, ale z celého sveta chodili spoznávať unikátne miesta v našom krásnom kraji," dodal Raši s tým, že v prípade, ak bude úspešný, mesto povedie jeden z námestníkov.

Súčasný predseda KSK Zdenko Trebuľa na dnešnej tlačovej konferencii zároveň oznámil, že sa už o tento post uchádzať nebude.

01 - Modified: 2023-01-30 14:06:34 - Feat.: - Title: Stavba obchvatu Košíc pokračuje preložkami a prácami na mostných objektoch 02 - Modified: 2023-01-27 14:11:02 - Feat.: - Title: Nárast cien energií ohrozuje rozvoj obce i služby občanom, obec blízko Košíc platí niekoľkonásobne viac 03 - Modified: 2023-01-26 15:08:27 - Feat.: - Title: Najvyšší správny súd rozhodol a v 25-ročnom spore potvrdil, že pozemky pod U. S. Steel patria ku Košiciam 04 - Modified: 2023-01-26 13:35:41 - Feat.: - Title: V dopravnom aj bytovom podniku v Košiciach vyhlásili štrajkovú pohotovosť, dôvodom sú miesta a platy 05 - Modified: 2023-01-24 15:13:48 - Feat.: - Title: Dopravný podnik v Košiciach podal trestné oznámenie pre vyhrážky v súvislosti s premávkou autobusov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. február 2023 14:09