Richard RybníčekTASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Rybníček sa v júli rozhodne, ako bude postupovať so stranou TOSKA. Má dve alternatívy

25.06.2017, 15:13
Autor:
TASRTASR
Jeho víziou je, aby centrálna vláda a parlament odovzdali čo najviac kompetencií aj s peniazmi do regiónov.

Richard Rybníček, ktorý vlani v októbri avizoval založenie novej politickej strany s názvom TOSKA, sa v priebehu júla rozhodne, ako bude postupovať ďalej. "V hre je začiatok zbierania podpisov, ale aj možné spájanie malých strán," uviedol pre TASR.

Tvrdí, že všetko ide zatiaľ podľa plánu. Hovorí o vytváraní tímu ľudí aj o príprave dvoch programov. "Prvý, zameraný na okamžité zmeny a vylepšenia súčasného stavu a systému, a druhý na legislatívnu prípravu modernizácie Slovenska v oblasti volebného zákona, štátnej správy a samosprávy, justície, polície, školstva, sociálnych vecí a financovania verejných služieb pre obyvateľov a postupný prechod moci a peňazí bližšie k ľuďom do území," konkretizoval.

Po oznámení zámeru založiť stranu mu KDH ponúklo vstup do hnutia aj miesto v predsedníctve, čo Rybníček neprijal. Spoluprácu s KDH podľa vlastných slov ale neodmieta. "Lebo túto stranu a jej vedenie rešpektujem. Zatiaľ odmietam vstup do KDH," poznamenal pre TASR.

Jeho cieľom je totiž, ako tvrdí, postaviť stranu, ktorej kľúčovou víziou pre Slovensko je, aby centrálna vláda a parlament odovzdali čo najviac kompetencií aj s peniazmi do regiónov. Tam si ľudia budú podľa Rybníčka vedieť oveľa lepšie spravovať veci verejné a napĺňať svoje potreby a predstavy o kvalite svojho života.

"Aby sa veľká 'závislosť' ľudí od rozhodnutí centrálnej vlády a prebyrokratizovaných a neprehľadne fungujúcich štátnych úradov znížila len na nevyhnutnú úroveň," vysvetlil. Ide podľa jeho slov o zásadnú zmenu charakteru štátu a návrat ku koreňom, ktoré tvoria pravé prirodzené regióny a mestá a obce na Slovensku. "Tejto vízii budúcnosti Slovenska verím a budem sa snažiť pre ňu získať čo najväčšiu podporu zdola," uzavrel.

Strana TOSKA (tradícia, odbornosť, služba, komunikácia, ambicióznosť) chce byť konzervatívna a pravicová. Na konci tohto roka by Rybníček chcel predstaviť programové vyhlásenie, s ktorým by strana išla do volieb.

Pozrite si aj rozhovor s Rybníčkom z októbra 2016:

01 - Modified: 2022-10-27 07:43:18 - Feat.: - Title: Voľby 2022: Najväčší favoriti na županov a primátorov krajských miest. Pozrite si šance podľa bookmakerov 02 - Modified: 2022-10-10 09:16:55 - Feat.: - Title: Financovanie miest nezodpovedá realite 03 - Modified: 2022-08-18 07:14:20 - Feat.: - Title: Rybníček oznámil kandidatúru na post primátora Trenčína 04 - Modified: 2022-05-25 12:41:35 - Feat.: - Title: Rybníček: Mestá a obce budú musieť zvažovať zvýšenie daní a poplatkov 05 - Modified: 2022-05-19 12:52:02 - Feat.: - Title: Samosprávy zbytočne vyčkávajú do júna. Už dnes mali pred parlamentom štrajkovať, vyhlásil Rybníček
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. december 2022 09:57