100

Články s tagom: Richard Sulík

Richard Sulík

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita

Vek: rokov

Narodenie: 12.1.1968 (Bratislava)

Vzdelanie: vysokoškolské, Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave

Sociálne siete a kontakty

logo facebooku

logo instagramu

logo twitteru

logo webu

O Richardovi Sulíkovi

Richard Sulík je slovenský ekonóm, politik, bývalý europoslanec, minister hospodárstva a predseda Národnej rady. Je zakladateľom pravicovo-liberálnej politickej strany Sloboda a Solidarita.

V roku 1980 emigroval spolu s rodičmi do Západného Nemecka, na Slovensko sa vrátil v roku 1991, kde založil firmu FaxCOPY a riadil ju 10 rokov. Sulík bol spoluautorom slovenskej daňovej reformy z roku 2003, pôsobil aj ako ako poradca ministrov financií Ivana Mikloša a Jána Počiatka. Po vstupe do koalície v roku 2010 sa stal predsedom Národnej rady. SaS v októbri 2011 odmietla podporiť vládny návrh slovenskej účasti na Eurovale, ktorá bola následne spojená s dôverou vláde Ivety Radičovej.

Sulík bol kritizovaný pre stretávanie sa s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom, s ktorým sa stýkal počas jeho pôsobenia ako predseda parlamentu. V rokoch 2014 až 2019 pôsobil ako poslanec Európskeho parlamentu, po parlamentných voľbách v roku 2020 sa stal ministrom hospodárstva za SaS. Počas tohto pôsobenia bol často v konflikte s Igorom Matovičom, čo vyústilo do viacerých vládnych kríz.

Richard Sulík a jeho rodina

Richard Sulík má štyri deti s dvoma partnerkami - s exmanželkou Ivanou má dve deti, Filipa a Alexandru. S aktuálnou partnerkou Sandrou má Huga a Viktóriu.

Zobraziť viac
menuLevel = 2, menuRoute = slovensko/richard-sulik, menuAlias = richard-sulik, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. december 2023 09:27