Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2006, 00:00

Semifinálové zápasy pohľadom Ľubomíra Luhového

bývalý viacnásobný reprezentant Slovenska

DNES
Nemecko -- Taliansko
V každom prípade to bude zaujímavý duel, pretože Nemci aj Taliani majú veľmi silné tímy. Taliani až vo štvrťfinále proti Ukrajine potvrdili svoje kvality, predtým ich herný prejav nebol pre diváka lákavý, ale skôr účelový. Priznám sa, že v minulosti som neobľuboval nemecký futbal, po príchode trénera Klinsmanna sa však na nich už dokážem pozerať. Teraz ponúkajú aj atraktívny futbal a vedia hrať aj účelovo, tieto dve spojenia budú proti Talianom veľkou výhodou. Tréner poskladal mladých schopných útočníkov, ktorí si dokážu plniť aj svoje defenzívne úlohy.

STREDA
Portugalsko -- Francúzsko
Portugalci ukázali svoju silu aj tým, že neprešli do semifinále len tak náhodne. Od začiatku hrajú futbal, ktorý sa páči aj ich divákom. Francúzi sa nevzdali kritike médii, ktoré ich označovali za futbalových starcov. Prebral sa im strelec Zidane, ktorý svojou prihrávkou posunul Francúzsko do semifinále. V semifinále sa už nemusia ničoho obávať, pretože svoj cieľ si prakticky aj splnili. Budú mať hlavne motiváciu navyše, pretože viacero ich hráčov po majstrovstvách končí s reprezentačnou kariérou. Bude to náročný duel, ale myslím si, že k postupu bude mať bližšie Francúzsko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.