Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2017, 00:00

Sagan v žltom na Tour? Je to možné

Úradujúci majster sveta nemohol obhájiť zelený dres, v budúcnosti by sa mohol pokúsiť o celkové víťazstvo.

Sagan v žltom na Tour? Je to možné
Zdroj: Reuters

Bolo to trochu ako obohraná pesnička. V posledných piatich sezónach sa rok čo rok na Elyzejských poliach v Paríži odohrávalo v júli rovnaké divadlo. „Víťazom bodovacej súťaže je... Peter Sagan!“ vyvolával Daniel Mangeas, už viac ako 40 rokov hlas Tour. Až v nedeľu musel posledné dve slová obmeniť. Kým zelený dres na pódiu preberal Michael Matthews, slovenský cyklista sedel doma v Monaku na gauči a sledoval dekorovanie v televízii.

Tour bez Sagana
Uplynuli už viac ako dva týždne od jeho vylúčenia – najväčšej kauzy tohtoročnej Tour. Napriek tomu bolesť v jeho srdci z diskvalifikácie po incidente s Markom Cavendishom v štvrtej etape nezmizla.

„Vylúčiť ma bola veľká chyba,“ vrátil sa k osudnej štvrtej etape v rozhovore pre belgickú televíziu VTM. „Jury so mnou vôbec nič neprebrala, nechcela odo mňa žiadne vysvetlenie, len povedala, že som urobil chybu a išiel nebezpečne. Čo je zvláštne, pretože ja som neurobil nič zlé.“

Veľké množstvo fanúšikov stálo pozdĺž francúzskych ciest s transparentmi „Free Sagan“ – Milosť pre Sagana. Na Facebooku dokonca vznikla rovnaká fanúšikovská skupina. „S jeho odchodom ubudlo v pelotóne vzrušenie a zábava,“ pri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.