Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2017, 22:53

Bolt vo svojej rozlúčke na stovke skončil až tretí. Vyhral Gatlin pred Colemanom

Bolt vo svojej rozlúčke na stovke skončil až tretí. Vyhral Gatlin pred Colemanom
Zdroj: Reuters

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Usain Bolt už nie je najrýchlejším šprintérom sveta. Vo svojom poslednom závode na 100 metrov na MS v Londýne skončil až tretí a vládu odovzdal Američanovi Justinovi Gatlinovi, ktorý vyhral v čase 9,92 s. Druhý skončil Gatlinov krajan Christian Coleman (9,94 s), ktorý Jamajčana predstihol o stotinu sekundy.

Tridsaťročný Bolt, ktorý sa lúči so svojou výnimočnou kariérou, skompletizoval svoju medailovú zbierku zo svetových šampionátov. K jedenástich zlatým a dvom strieborným medailám pridal najúspešnejší atlét histórie prvý bronz.

Svetový rekordman mal vo finále rovnako ako v rozbehu a semifinále zlý štart a musel súperov doťahovať.

Časom 9,95 sekundy vyrovnal svoj najlepší tohtoročný výkon a zaostal o jednu stotinu za 21-ročným Colemanom, ktorý drží maximum tejto sezóny výkonom 9,82.

Gatlin si vylepšil tohtoročné maximum na 9,92 a stal sa v 35 rokoch najstarším majstrom sveta na stovke. Titul na kráľovskej šprintérskej trati vybojoval už v roku 2005 v Helsinkách, teraz sa dočkal druhého.

Usain Bolt by mal v Londýne bežať ešte štafetu na 4x100 metrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.