Anglické fiasko v Dánsku

19.08.2005, 00:00
Okrem šiestich kvalifikačných zápasov o postup na MS 2006 v Nemecku absolvovala futbalová Európa v stredajšom asociačnom termíne aj veľkú porciu prípravných zápasov. Najhoršiu prehru za posledných 25 rokov utrpeli Angličania, ktorí podľahli v Kodani domácemu Dánsku 1:4.

Hrdý Albion položili na lopatky tri druhopolčasové góly Dennisa Rommedahla, Jona Dahla Tomassona a Michaela Gravgaarda v priebehu siedmich minút. Hoci Wayne Rooney dve minúty pred koncom korigoval výsledok, Dáni Sörenom Larsenom v nadstavenom čase Angličanov úplne zrazili do kolien. "Veľmi sa ospravedlňujem za druhý polčas. Som veľmi nahnevaný, pretože v ňom to bola katastrofa. Nebránili sme, strácali lopty a na ihrisku sme asi 35 minút ani neexistovali, akoby sme boli na prázdninách. Hráčom som povedal, že keď takto budeme hrať v kvalifikácii, tak na MS môžeme zabudnúť. Ešte raz sa ospravedlňujem fanúšikom," znechutene hodnotil tréner Sven-Göran Eriksson.
VÝSLEDKY
Dánsko - Anglicko 4:1 (0:0), Holandsko - Nemecko 2:2 (1:0), Rakúsko - Škótsko 2:2 (0:2), Francúzsko - Pobr. Slonoviny 3:0 (1:0), Írsko - Taliansko 1:2 (1:2), Malta - Severné Írsko 1:1 (1:1), Belgicko - Grécko 2:0 (2:0), Estónsko - Bosna a Hercegovina 1:0 (1:0), Bulharsko - Turecko 3:1 (3:1), Nórsko - Švajčiarsko 0:2 (0:0), Albánsko - Azerbajdžan 2:1 (1:1), Maďarsko - Argentína 1:2 (1:1), Chorvátsko - Brazília 1:1 (1:1), Španielsko - Uruguaj 2:0 (2:0), Island - JAR 4:1 (2:1), Portugalsko - Egypt 2:0 (0:0), Wales - Slovinsko 0:0.

26. apríl 2024 11:48