Andrej Martin a Igor ZelenayTASR/P. Neubauer

Slovenskí tenisti prehrali v Davis Cupe štvorhru. K výhre im chýba ešte jeden krok

16.09.2017, 18:07

Slovenskí tenisti vedú po druhom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:1.

O prvý bod pre poľské farby sa v sobotňajšej štvorhre zaslúžili Lukasz Kubot s Mateuszom Kowalczykom, ktorí na antuke v bratislavskom NTC zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:7 (3), 6:3, 6:3, 6:2.

Nedeľňajší program otvorí o 15.00 h súboj tímových jednotiek Norberta Gombosa s Kamilom Majchrzakom.

Martinovi so Zelenayom vyšiel začiatok zápasu, keď v treťom geme prelomili podanie Kubota, ktorý je svetová deblová štvorka a po potvrdení brejku sa ujali vedenia 3:1.

Poliaci však v ďalších minútach vyrovnali na 3:3 a o prvom sete napokon rozhodol tajbrejk.

V ňom mal slovenský pár raketový nástup, rýchlo si vybudoval náskok 5:1 a za stavu 6:3 premenil vďaka Zelenayovmu esu v poradí druhý setbal. Poliaci sa rýchlo otriasli a v druhom dejstve dominovali, keď dvakrát zobrali Martinovi podanie.

Za stavu 5:3 pre Kubota s Kowalczzykom sa nad Aegon arénou spustil lejak a tak nasledovala krátka prestávka, počas ktorej prišlo k zatiahnutiu strechy.

Halové podmienky viac vyhovovali Poliakom. Na začiatku tretieho dejstva síce prehrávali 0:2, no bleskovo vyrovnali a po ďalšom brejku v ôsmom geme sa ujali vedenia 2:1 na sety. Kowalczyk bol v tých chvíľach najlepší hráč na kurte, exceloval na sieti i pri úderoch od základnej čiary. Vo štvrtom sete poľský tandem za stavu 2:2 vďaka skvelým returnom brejkol Zelenaya a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Slováci musia bojovať o záchranu v druhej lige, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať.

V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa postaral Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a v Bratislave chýba.

2. kolo play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára:
SLOVENSKO - Poľsko 2:1 po druhom dni
Norbert Gombos - Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4
Andrej Martin - Kamil Majchrzak 7:5, 4:6, 6:3, 6:3
Martin, Igor Zelenay - Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk 7:6 (3), 3:6, 3:6, 2:6
nedeľa: 15.00 Gombos - Majchrzak, Martin - Hurkacz

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-05 11:28:36 - Feat.: - Title: Slováci chcú hrať skupinovú fázu finále Davisovho pohára doma. Bola by to bomba, tvrdí Molčan
25. apríl 2024 19:00