18.09.2017, 16:14

Zuzulovú čaká operácia kolena. Olympiádu by mala stihnúť

Veronika Velez-Zuzulová
Zdroj: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová absolvuje v piatok v Lyone operáciu kolena, ktoré si vážne zranila na sústredení v Argentíne.

Tímový manažér Róbert Magát pre TASR potvrdil, že po zákroku bude prebiehať jej rekonvalescencia vo Francúzsku zhruba týždeň, po 10-14 dňoch začne rehabilitáciu pod dohľadom fyzioterapeuta.

"Podľa prognóz by mala väčšinu sezóny stihnúť, no na potvrdenie si radšej počkajme po operácii a prvej rehabilitácii. Inak sa Veronika stále snaží udržiavať svalový tonus, bicykluje a robí to, čo jej dovoľuje zdravotný stav," informoval TASR Magát.

Slovenská slalomárka pravdepodobne nestihne začiatok olympijskej sezóny. Zrejme vynechá úvodný slalom Svetového pohára vo fínskom Levi (11. novembra) a tiež nasledujúcu súťaž v americkom Killingtone (25. novembra).

Je to pre ňu zásadný škrt cez rozpočet, lebo vo svojej deklarovanej poslednej sezóne chcela zabojovať o malý glóbus celkovej víťazky slalomu SP.

Z hľadiska zimnej olympiády by to za štandardných okolností nemal byť problém, lebo pred Pjongčangom je od 20. decembra na programe šesť pretekov SP v jej disciplíne, medzi nimi i dve z troch dejísk (Záhreb a Flachau), kde slávila svoje štyri víťazstvá v elitných slalomov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.