20.09.2017, 00:00

Po rokoch budem fandiť aj Nadalovi

Na tenisové umenie fenomenálneho Rogera Federera sa od piatku môže tešiť Praha. Švajčiar tam štartuje na premiérovom podujatí Laver Cup.

Po rokoch budem fandiť aj Nadalovi
Zdroj: Reuters

Na čo sa v súvislosti s víkendovým Laver Cupom najviac tešíte?
Teším sa, ako bude vyzerať aréna, aký bude kurt, pretože viem, že sa chystá niečo špeciálne. Je pekné byť znova v Prahe.

Ako je na tom váš chrbát, ktorý vás v priebehu letných mesiacov trápil?
Je v poriadku. Bolo pre mňa dôležité odpočinúť si. Bol som vcelku zničený po US Open. Bol som unavený a veľa vecí ma bolelo. Teraz sa cítim lepšie a som rád, že som mal šancu oddýchnuť si.

Máte predstavu, koľko zápasov by ste v priebehu troch dní Laver Cupu chceli odohrať?
Pokúsim sa byť k dispozícii čo najviac, ako to bude možné. Ale vo finále to bude na rozhodnutí kapitána Björna Borga. Podám mu vždy čo najviac informácií o sebe, o tom, ako sa cítim. Keď bude mať pocit, že môžem byť prínosom, tak nastúpim. Dúfam, že by som si mohol zahrať štvorhru s Rafom Nadalom a aspoň jednu dvojhru. Uvidíme, ktorý deň na mňa vyjde, pretože do tohto rozhodnutia bude vstupovať aj taktika.

Ako dôležitý je pre vás Laver Cup v porovnaní s Davisovým pohárom a olympiádou?
Je to nový turnaj. Dúfajme, že ide o začiatok dlhej a slávnej tradície. Ťažko sa porovnáva s olympiádou, ktorá existuje už dlhé roky. Davisov pohár je vlastne ten istý prípad. Ide o úplne odlišné akcie, ktoré sa nedajú porovnávať. Najlepšie bude, keď si ľudia nájdu čas, pozrú si Laver Cup a potom si sami urobia obraz.

M

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.