16.10.2017, 00:00

S prémiami za postup sme nepočítali

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik o neúspešnom boji o postup na majstrovstvá sveta pre HN.

Ján Kováčik potvrdil, že aj po ôsmich rokoch v pozícii šéfa nášho futbalu sa vo februári pokúsi získať po tretíkrát mandát prezidenta zväzu.
Zdroj: TASR

Ako by ste zhodnotili vystúpenie futbalovej reprezentácie v nedávno skončenej kvalifikácii o postup na šampionát do Ruska?
Samozrejme, určite nás bude mrzieť, asi navždy – nie asi, ale určite navždy, že sme boli veľmi blízko k účasti v baráži a nakoniec sme nepostúpili. Mrzí to o to viac, že sme splnili cieľ, boli na druhom mieste v skupine, a napriek tomu sme skončili.

Z pozície prezidenta zväzu ste absolvovali už štvrtú kvalifikáciu. V čom bola iná, či už lepšia alebo horšia, ako tie predchádzajúce?
Bola jednoznačne najnapínavejšia – až do poslednej minúty nebolo rozhodnuté, či v nej budeme pokračovať, alebo nie. Bola lepšia ako kvalifikácia o MS 2014 či ešte predtým o európsky šampionát 2012, na ktorých sme sa nezúčastnili.

Prípadný postup na MS by zväzu priniesol v prepočte vyše desať miliónov eur. Nebude takáto suma teraz nášmu futbalu chýbať?
My sa vždy na zväze zaoberáme tým, čo máme, a nezaoberáme alebo neplačeme nad tým, čo nemáme. S takýmito prípadnými odmenami nemožno počítať – bolo by to niečo navyše.

Ktorý moment, respektíve ktorý zápas považujete za kľúčový v tom, že budúcoročný šampionát bude bez Slovenska?
Tých zápasov je viac – prvý zápas doma s Anglickom (0:1, pozn. red.), zápas v Slovinsku (0:1) a nedávny zápas na pôde Škótska (0:1). Prvý a posledný sme prehrali takmer rovnakým spôsobom, hrali sme v oslabení a gól dostali v závere. Zo Slovinska sme mali priviezť bod, a všetko by bolo inak.

Chystáte sa meniť systém prémií pre futbalistov za ich štart v národnom tíme?
V tejto chvíli určite nemáme presne nastavené kritériá, ktoré budú platiť v nasledujúcich rokoch. A aj keď ich budeme mať, tak najskôr sa ich dozvedia hráči a realizačný tím, až potom ich budeme prezentovať verejnosti.

Asi sa budete chcieť vyhnúť situácii, čo nastala pred rokom, keď ste prémie riešili pár dní pred prvým kvalifikačným zápasom.
My sme túto otázku doteraz riešili vždy v dostatočnom predstihu. No po účasti na majstrovstvách Európy to nebolo možné, lebo hráči

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.