Jaroslav HalákTASR/AP

Halák si pripísal štvrtú výhru v sezóne. Mal 28 úspešných zákrokov

29.10.2017, 07:27
Slovenský brankár Jaroslav Halák z New York Islanders prispel 28 úspešnými zákrokmi k triumfu jeho mužstva na ľade Nashvillu 6:2 v zámorskej NHL v noci na nedeľu.

Výhru hostí zariadil hetrik kapitána Johna Tavaresa. Halák zaknihoval štvrtú výhru v sezóne, v súboji mal 93,3 percentnú úspešnosť zásahov.

Dôveru v bráne dostal aj ďalší slovenský brankár Peter Budaj, jeho Tampa Bay ale prehrala doma s Anaheimom 1:4. Budaj zlikvidoval 17 striel súpera a mal 81-percentnú úspešnosť zákrokov.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom prehral doma s Los Angeles 1:2 po predĺžení. Slovenský obranca domácich bol na ľade takmer 21 minút, zapísal si aj dve trestné minúty. O výhre hostí rozhodol po vhadzovaní úplne na konci predĺženia Tyler Toffoli.

Detroit s Tomášom Tatarom, ktorý odohral vyše 16 minút vyhral na ľade Floridy 3:2 po nájazdoch. Tatar nebodoval, jeho mužstvo ale zastavilo sériu šiestich prehier.

Nedarilo sa Chicagu, ktoré prehralo na ľade Colorada 3:6, slovenský útočník Blackhawks Richard Pánik odohral takmer 15 minút, dvakrát vystrelil na bránu, no nebodoval.

sumáre NHL:
BUFFALO SABRES - SAN JOSE SHARKS 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 23. O'Reilly (Okposo, Reinhart), 35. Pominville (Eichel, Kane) - 10. Donskoi, 40. Tierney (Karlsson, Meier), 57. Couture (Hertl, Braun). Brankári: Lehner - Dell, strely na bránku: 33:31, 18.892 divákov.

BOSTON BRUINS - LOS ANGELES KINGS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Góly: 6. Marchand (McAvoy, Bjork) - 10. Toffoli, 65. Toffoli (Kopitar). Brankári: Rask - Quick, strely na bránku: 30:30, 17.565 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - PHILADELPHIA FLYERS 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) Góly: 10. Kadri (Matthews, Leivo), 34. Kadri (Brown, Hainsey) - 13. Manning (Laughton, Leier), 19. Voráček (Gudas, Couturier), 32. Filppula (Konecny, Gostisbehere), 36. Giroux (Voráček, Manning). Brankári: Andersen - Elliott, strely na bránku: 30:30, 19.317 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NEW YORK RANGERS 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Góly: 8. Byron (Drouin), 12. Galchenyuk (Gallagher, Danault), 14. Danault (Shaw, S. Weber), 35. Pacioretty (Weber, Danault), 50. Danault (Davidson, Shaw) - 23. Bučnevič (Shattenkirk, Miller), 33. Nash (Miller, Zibanejad), 43. Zibanejad (McDonagh, Nash), 47. Skjei (Shattenkirk, Desharnais). Brankári: Price - Pavelec, sttely na bránku: 43:26, 21.302 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - ANAHEIM DUCKS 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 38. Kunitz (Brown, Callahan) - 31. Rakell (Montour, Getzlaf), 37. Montour (Getzlaf), 40. Lindholm (Wagner, Rasmussen), 49. Rakell (Getzlaf, Perry). Brankári: BUDAJ - Gibson, strely na bránku: 32:21, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS - DETROIT RED WINGS 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 25. Huberdeau (Dadonov), 29. Dadonov (Trocheck, Ekblad) - 6. Athanasiou (Larkin, Mantha), 31. Nyquist (Ericsson), rozh. náj. Nyquist. Brankári: Reimer - Howard, strely na bránku: 46:38, 13.085 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - ARIZONA COYOTES 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 12. Gibbons z tr.str., 32. Hall (Bratt), 45. Hall (Henrique, Bratt), 56. Bratt (Hall, Butcher) - 11. Fischer (Dvorak, Demers), 32. Perlini (Goligoski, Kempe), 36. Keller. Brankári: Schneider - Domingue, strely na bránku: 25:37, 15.132 divákov.

ST. LOUIS BLUES - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 20. Sobotka (Parayko, Šťastný), 27. Upshall (Edmundson, Jaškin), 42. Edmundson (Brodziak, Upshall), 54. Brodziak (Jaškin, Upshall) - 47. Calvert (Bjorkstrand, Wennberg). Brankári: Allen - Korpisalo, strely na bránku: 42:37, 17.834 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - NEW YORK ISLANDERS 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Góly: 24. Forsberg (Fiala, Ekholm), 54. Smith (Ekholm, Sissons) - 5. Eberle (Pulock, Beauvillier), 30. Pulock (Beauvillier, Nelson), 40. Eberle (Barzal, Nelson), 41. Tavares (Lee), 43. Tavares (Lee, Eberle), 48. Tavares (Leddy, Bailey). Brankári: Saros - HALÁK, strely na bránku: 30:23, 17.113 divákov.

MINNESOTA WILD - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Winnik (Cullen, Spurgeon), 50. Koivu (Reilly, Quincey) - 12. Malkin (Letang, Kessel). Brankári: Dubnyk - Murray, strely na bránku: 29:30, 19.064 divákov.

COLORADO AVALANCHE - CHICAGO BLACKHAWKS 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Góly: 4. Rantanen (MacKinnon), 16. MacKinnon (Kerfoot), 20. Rantanen, 23. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 27. Andrighetto (Grimaldi, Barrie), 49. Grimaldi (Johnson, Andrighetto) - 28. Schmaltz (Kempný, Hayden), 35. Anisimov (DeBrincat, Kempný), 56. Hartman (Wingels, Bouma). Brankári: Bernier - Forsberg (27. Crawford), strely na bránku: 28:42, 17.360 divákov.

EDMONTON OILERS - WASHINGTON CAPITALS 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Góly: 13. Maroon (McDavid, Draisaitl), 18. Larsson (Nugent-Hopkins, Lucic) - 20. Smith-Pelly (Carlson, Ovečkin), 31. Eller (Bowey, Ovečkin), 41. Kuznecov (Ovečkin, Bowey), 56. Kuznecov, 60. Beagle (Eller). Brankári: Talbot - Holtby, strely na bránku: 40:31, 18.347 divákov.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 02:17