Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2017, 00:00

Náš futbal si prilepší o milión eur

Nová súťaž z dielne Európskej futbalovej únie nahradí od budúceho roku menej zaujímavé priateľské zápasy.

Náš futbal si prilepší o milión eur
Zdroj: Reuters

Čo najmenej neatraktívnych zápasov a maximálne využitie voľných termínov v kalendári určených na konanie futbalových reprezentačných zápasov. To sú hlavné dôvody vzniku novej súťaže pod záštitou Európskej futbalovej únie – Ligy národov. Už od septembra budúceho roku sa na nej zúčastní všetkých 55 členských krajín UEFA vrátane Slovenska. Na základe koeficientu boli jednotlivé tímy rozdelené do štyroch úrovní, Slovensko sa teda predstaví v druhej najkvalitnejšej skupine B. Pri januárovom žrebovaní štyroch trojčlenných skupín môže dostať za súperov tímy ako Česko, Švédsko, Dánsko či Írsko. Liga národov je finančne lukratívnejšia ako doterajšie organizovanie priateľských zápasov. Len štart v nej prinesie Slovenskému futbalovému zväzu milión eur. „Najmä pre menšie zväzy je takýto produkt veľkým prínosom,“ povedal pre HN prezident zväzu Ján Kováčik.

Práva predáva UEFA
Na priblíženie, príjmy zväzu za organizáciu priateľských súbojov za posledné dva roky nepresiahli 200-tisíc eur. Nový formát prinesie päťnásobne vyššiu sumu. Dôvodom je, že televízne a marketingové práva na celé podujatie predáva Európska futbalová únia. Tento centralizovaný predaj tak nielen pre slovenský zväz, ale aj pre ďalšie desiatky menších federácií prinesie vyššiu finančnú sumu. „K miliónu za účasť je pripravený ďalší milión za prípadné víťazstvo v základnej skupine. Sú to významné sumy, ku ktorým sme sa pri predávaní priateľských duelov nikdy neprepracovali,“ uviedol pri včerajšej prezentácii projektu Joze

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.