Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2017, 00:00

Šatan zvyšuje záujem reprezentovať

Prezident hokejového zväzu Martin Kohút pred prvým turnajom sezóny – Nemeckým pohárom – pre HN.

Šatan zvyšuje záujem reprezentovať
Zdroj: TASR

Prečo je pre hokejový zväz dôležitý prvý turnaj reprezentačného A-tímu, víkendový Nemecký pohár?
Nastupujeme cestu nového realizačného tímu generálneho manažéra Miroslava Šatana a je až taký dôležitý samotný výsledok, ktorý mužstvo dosiahne. Dôležité je nastavenie atmosféry, trendu a nového herného systému, ktorý má posunúť výkony mužstva na vyššiu úroveň.

Pred rokom bolo v hokeji turbulentné obdobie a všetci verili, že príchod Šatana situáciu upokojí. Je to tak?
Treba tlmiť prehnané očakávania, čo sa týka výsledkov. Je však veľmi dôležité, že všetci hráči majú záujem o reprezentáciu Slovenska, a to je dôsledok príchodu Mira Šatana. A keďže tie turbulencie z minulosti sa neriešia, môžeme sa v pokoji sústrediť na omnoho dôležitejšie veci a problémy, ktoré v hokeji sú.

Odkedy ste prezidentom, zväz získal viacero nových partnerov. Odmenia vo forme bonusov prípadný úspech Slovenska na Nemeckom pohári?
Bonusový systém je na takýchto turnajoch založený výhradne na odmenách, ktoré sú od organizátora turnaja. Nie na partneroch. Tieto bonusy sú viazané na dva vrcholy, ktoré v tejto sezóne máme – čiže olympijské hry a majstrovstvá sveta. Nemecký pohár aj ďalšie turnaje poslúžia na to, aby sa novo skladajúci sa tím dával dokopy a vyskúšal si filozofiu, s ktorou prišiel Miro Šatan, ako aj nový tréner Craig Ramsay.

Mesto Bratislava ste informovali o nutných opravách Zimného štadióna Ondreja Nepelu v súvislosti s organizáciou majstrovstiev sveta 2018. Bude sa na nich finančne podieľať aj hokejový zväz?
V prvom rade treba povedať, že hokejový štadión nie je majetkom hokejového zväzu. Má svojho majiteľa –

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.