TASR/Pavel Neubauer

Slováci podľahli Rusom. Nemecký pohár neobhájili

12.11.2017, 15:11
Slováci po dvoch úspešných zápasoch podľahli Rusku.

Slovenskí hokejisti neobhájili prvenstvo na Nemeckom pohári. Vo svojom treťom zápase na turnaji prehrali v nedeľu 2:4 s Ruskom a obsadili celkové druhé miesto. Na triumfe Ruska, ktoré sa stalo víťazom turnaja, sa najvýraznejšou mierou podieľal autor hetriku Alexej Makejev. Góly Slovenska strelili v presilovke Marcel Haščák a Marek Ďaloga.

Hoci mali Rusi po sobotňajšom dueli s USA čas na regeneráciu iba pätnásť hodín, pôsobili od začiatku veľmi sviežo. Sršali ofenzívnymi nápadmi, presne kombinovali a obrana Slovákov na čele s brankárom Čiliakom mala plné ruky práce.

Viedli už v štvrtej minúte

V 4. minúte však nestačila na kombináciu na jeden dotyk, po ktorej dostal Rusov do vedenia  Makejev. Ďalšiu šancu mal Semionov, slovenského brankára zachránila po jeho strele pravá žrď. Streleckú a hernú prevahu súpera utlmili Slováci v presilovke v 15. minúte, ale bez gólového efektu.

Dlhá presilovka

Presilovku hrali zverenci Craiga Ramsaya aj na začiatku druhého dejstva, najväčšiu šancu mal počas nej Sukeľ. Slovenský útočník sa predral po pravej strane pred Košečkina, ale prekonať ho nedokázal. Vzápätí Rusi faulovali opäť, po zásahu do tváre Lampera a vzápätí aj Hecla malo Slovensko možnosť dlhej štvorminútovej presilovky 5 na 3.

Ako prvý v nej prekonal Košečkina Haščák a minútu po ňom otočil skóre zápasu presnou strelou Ďaloga. Olympijský výber Ruska mal aj napriek dlhému oslabeniu streleckú prevahu, dva góly Slovenska však značne naštrbili jeho sebavedomie.

Ruský hetrik

Čiliak nemal v druhej dvadsaťminútovke veľa práce, v 33. minúte ho však po nešťastnom teči od Ölveckého korčule prekonal Makejev. Ten istý hráč napokon aj uzavrel skóre tretiny minútu pred koncom po skrumáži pred bránkou a zavŕšil hetrik.

Tretia tretina sa začala presilovkou Slovákov, šancu mal po jej skončení na druhej strane Ožiganov. Jeho bombu spomedzi kruhov však Čiliak zneškodnil. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 45. minúte Paulovič, sám pred Košečkinom nezakončil blafákom do siete.

V rovnovážnom počte sa v tretej tretine opäť prejavila lepšia kombinačná a technická vyspelosť Rusov, ale Slováci sa nevzdávali. Všetky ich snahy však zostali nevyužité. Ruské víťaztvo a prvenstvo na turnaji napokon v závere poistil presnou strelou v presilovke Michail Naumenkov.

Slovensko - Rusko 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
      Góly: 25. Haščák (Bakoš), 26. Ďaloga (Paulovič, Krištof) - 4. Makejev (Osnovin, Chochlačov), 33. Makejev (Chochlačov, Fjodorov), 39. Makejev (Fjodorov, Osnovin), 59. Naumenkov. Rozhodovali: Kopitz, Schrader - Hinterdobler, Schwenk (všetci Nem.), vylúčení: 4:7, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0.
      zostavy:
      Slovensko: Čiliak – Čerešňák, Čajkovský, Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký, Bezúch – Haščák, Bubela, Bakoš – Cingeľ, Marcinko, Lamper – Paulovič, Krištof, Sukeľ.
      Rusko: Košečkin - Blažievskij, Provolnev, Rafikov, Jarulin, Naumenkov, Ožiganov, Koledov - Kuzmenko, Okulov, Svetlakov - Makejev, Chochlačov, Fjodorov - Kagarlickij, Michejev, Semionov - Šumakov, Osnovin.

Priebežná tabuľka:
      1. Rusko     3 3 0 0 0  17:6 9 *
      2. SLOVENSKO 3 2 0 0 1  7:5  6
      3. USA       2 0 0 0 2  3:7  0
      4. Nemecko   2 0 0 0 2  2:11 0
      * - istý víťaz turnaja

01 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 02 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 03 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 04 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 05 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného
23. apríl 2024 13:42