15.11.2017, 00:00

Tenis bude vždy súčasť môjho života

Bývalá svetová tenisová jednotka a víťazka štyroch grandslamových turnajov Kim Clijstersová pre HN:

Kim Clijstersová
Zdroj: TASR

Čo bol hlavný dôvod, že ste prijal pozvánku na dnešné exhibičné podujatia Tennis Champions v Bratislave?
Hlavný dôvod bol ten, že sme dlhoročné priateľky s Danielou Hantuchovou už od čias, keď sme mali dvanásť, trinásť rokov. Počas tohtoročného Wimbledonu sa ma opýtala, či by som chcela byť súčasťou exhibície, ktoré je rozlúčkou s jej kariérou. Rýchlo sme našli spoločnú reč a povedala som: jasné, prídem.

Profesionálnu kariéru ste ukončili už v 29 rokoch. Prečo tak skoro?
Lebo som si založila rodinu. Ja som začala vrcholovú kariéru už v pätnástich rokoch, a tak sa mi nezdalo, že končím skoro. Nasledovala som svoje pocity, a preto som sa rozhodla skončiť pred tridsiatkou.

Ako často v súčasnosti chytíte raketu do ruky?
To závisí od toho, či som v Belgicku, kde mám svoju akadémiu, alebo v druhom domove v USA. Sú týždne, keď som na dvorcoch aj tri- či štyrikrát do týždňa. Ale sú aj také, keď dva týždne nechytím raketu do ruky. Stále sa však pohybujem okolo kurtov a tenis ostane vždy súčasťou môjho života. Možno kvôli trom deťom ho nehrám tak často, ako by som chcela, no musím si čas rozumne rozdeľovať.


Absolvovali ste nejakú špeciálnu prípravu pred dnešným exhibičným súbojom, kde sa okrem Hantuchovej predstavia aj Dominik Hrbatý a Tommy Haas?
Mala som jeden tréning v pondelok a s Danielou sme si písali, ako sa pripravujeme. Tak som jej odkázala, že som triafala zopár loptičiek deň pred odletom. Je

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.