Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2017, 11:18

Kozák stále nestrávil prehru v Škótsku. Teraz sme mali hrať ťažké zápasy

Kozák pri bilancii roka netajil sklamanie z neúspechu v boji o šampionát v Rusku.

Kozák stále nestrávil prehru v Škótsku. Teraz sme mali hrať ťažké zápasy
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Kalendárny rok 2017 uzavrela slovenská futbalová reprezentácia víťazne, v utorok v Trnave zdolala Nórov 1:0 v príprave. Hoci v ňom zaznamenala priaznivú bilanciu 5 výhier a 3 prehry, nenaplnila hlavný cieľ, ktorým bol minimálne postup do baráže MS 2018.

Ten je unikol o jediný bod, v F-skupine kvalifikácie obsadila druhú priečku za suverénnym Anglickom, barážová miestenka jej však ako najhoršiemu tímu z druhých miest v jednotlivých tabuľkách ušla.

Zverenci trénera Jána Kozáka v novembrovom dvojzápase najskôr prehrali na Ukrajine 1:2, v Trnave však pri emotívnej rozlúčke Jána Ďuricu s národným tímom uspeli.

"Chcel som hrať tieto novembrové zápasy proti ťažkým súperom, nechcel som si to zľahčovať, ani hráčom. Na Ukrajine mal duel taký kvalifikačný charakter, bol to kvalitný rival, super atmosféra, vďaka tomu mám obraz, ako hráčov použiť, pretože ukazujú svoj potenciál. Niektorí ma milo prekvapili, iní nenapredujú tak, ako by som chcel. Jasne vidieť, ktorý hráč v klube hrá a ktorý nie, ale stále platí, že ak budú pravidelne hrávať, ich výkonnosť pôjde hore," povedal 63-ročný tréner.

Pri bilancii roka však Kozák netajil pretrvávajúce sklamanie z neúspechu v boji o šampionát v Rusku. V žalúdku mu stále leží zápas v Škótsku, ktorý Slováci prehrali 0:1.

"Pre mňa bolo prioritou hrať baráž a to sa nestalo. Z toho som veľmi sklamaný a stále to nemôžem stráviť. Stále mám pocit, že sme preto mohli urobiť viac. V tomto roku sme zvládli dva povinné zápasy v marci a v júli na ihriskách súperov, aby sme mali na jeseň o čo hrať. Vynikajúci zápas sme ešte odohrali aj proti Slovincom a dostali sme sa do pozície, že sme mohli bojovať aj o prvenstvo v skupine v priamej konfrontácii s Anglickom. V Anglicku sme sa zachovali ako praví športovci a išli sme za víťazstvom. Od prvej minúty sme sa tak nastavili a išli za dobrým výsledkom. Ale sila Anglicka je taká, aká je a to sa nedá oklamať. A zápas v Škótsku nemôžem stráviť, tam nebolo všetko s kostolným poriadkom, môže mi hovoriť kto čo chce. Nebudem konkrétny, lebo nemôžem byť konkrétny. Ale nebolo to v poriadku a na to sme doplatili. Hrať v Škótsku v takejto kulise o jedného menej celý zápas, to sa nedá. Hoci chlapci išli nadoraz a dostali sme nešťastný gól v závere. Takto to cítim, hoci niektorí so mnou nemusia súhlasiť," uviedol.

Rok 2018 sa bude niesť v znamení novej Ligy národov, Slováci ale budú v akcii ešte pred jej rozbehom. Tak ako pred rokom sa chystajú na prípravný kemp s dvoma zápasmi v Spojených arabských emirátoch a mali by sa zúčastniť aj na marcovom medzinárodnom turnaji v Thajsku.

"Musím pripraviť analýzu pre výkonný výbor a program na ďalší rok. Tak ako minulý rok, v januári od 3. do 13. by sme mali ísť do Abú Zabí. Musím vybrať chlapcov, ale nie je to asociačný termín. Rád by som bol desať dní s chlapcami, ktorí hrávali menej. Aby sa opäť posunuli troška ďalej. Treba hľadať ďalších adeptov a potenciálnych hráčov do budúcna, ktorí by mohli byť reprezentanti. A potom sa v marci vybavuje turnaj v Bangkoku. Je to turnaj štyroch mužstiev, mali by sme za tri dni odohrať dva zápasy. A futbalový život stále ide, postupne musíme myslieť už na Ligu národov a potom ďalšiu kvalifikáciu," uzavrel kormidelník.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.