Cehlárik zažil najlepší večer v NHL. Strelil premiérový gól a prispel k výhre

19.11.2017, 06:36

Slovenský hokejista Peter Cehlárik strelil v nočnom zápase svoj premiérový gól v zámorskej NHL. Dvadsaťdvaročný krídelník Bostonu Bruins sa presadil v 7. minúte víťazného stretnutia na ľade San Jose Sharks 3:1.

Cehlárik využil peknú akciu spoluhráča Jakea Debruska, ktorý sa preštrikoval až pred brankára, a dorazil jeho neúspešnú strelu. Zakončil tak rýchly brejk "medveďov" a vyrovnal na 1:1.

V zápase odohral dokopy 13:49 minút, pripísal si aj jednu "plusku", strelu na bránku a jeden hit. V profiligovej kariére má na konte v 14 dueloch gól a dve asistencie. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade takmer 27 minút a zaznamenal tri strely, dve trestné minúty a jednu "plusku".

Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili na ľade Pittsburghu Penguins tesne 2:1. V drese "jastrabov" odohral takmer 17 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si do štatistík pripísal dve strely na bránku, dve trestné minúty a dva hity.

Vo vzájomnom súboji domácej Tampy Bay Lightning a New Yorku Islanders 3:5 nezasiahol do hry ani jeden z dvojice slovenských brankárov Peter Budaj - Jaroslav Halák.

Hráči Calgary zvíťazili na ľade Philadelphie 5:4 po predĺžení. V ňom rozhodol český útočník Michael Frolík. Veľký podiel na triumfe Flames mal aj autor hetriku Sean Monahan.

Arizona zvíťazila na ľade Ottawy 3:2 po predĺžení, rozhodol o tom hetrik kanadského útočníka Anthonyho Duclaira.

výsledky:
Philadelphia - Calgary 4:5 pp, Dallas - Edmonton 6:3, Ottawa - Arizona 2:3 pp, Winnipeg - New Jersey 5:2, LA Kings - Florida 4:0, Buffalo - Carolina 1:3, Montreal - Toronto 0:6, Pittsburgh - Chicago 1:2, Tampa Bay - NY Islanders 3:5, Washington - Minnesota 3:1, Nashville - Colorado 5:2, Vancouver - St. Louis 3:4 pp, San Jose - Boston 1:3 /Cehlárik za hostí 1+0/

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 23:27