03.12.2017, 16:03
K vysokému triumfu "nerazzurri" prispel jedným presným zásahom slovenský stopér Milan Škriniar, pre ktorého to bol tretí gól v sezóne.

Futbalisti Interu Miláno sú novými lídrami talianskej Serie A, keď v nedeľňajšom zápase 15. kola deklasovali Chievo Verona 5:0.

K vysokému triumfu "nerazzurri" prispel jedným presným zásahom slovenský stopér Milan Škriniar, ktorý v 60. minúte zakončil rýchly brejk umiestnenou hlavičkou v páde po presnom centri Antonia Candrevu.

Pre Škriniara to bol tretí gól za Inter, predtým sa v lige presadil proti Crotone a svojmu bývalému zamestnávateľovi Sampdorii Janov. Hetrikom sa v drese Interu proti Chievu blysol chorvátsky krídelník Ivan Perišič.

Inter vedie ligu o jeden bod pred SSC Neapol, ktorý v piatok prehral doma s úradujúcim majstrom Juventusom Turín 0:1.

Škriniarov tím v pätnástich kolách zatiaľ nenašiel premožiteľa, na konte má 39 bodov za 12 výhier a tri remízy. V sobotu 9. decembra ho čaká megašláger na ihrisku Juventusu.

Až v 15. kole sa futbalisti Beneventa Calcio dočkali zisku premiérového bodu medzi elitou. Nováčik súťaže prekvapujúco remizoval na domácej pôde s milánskym AC 2:2, keď v piatej minúte nadstaveného času šokoval favorizovaných "rossoneri" brankár Alberto Brignoli.

"Je ťažké opísať emócie, ktoré teraz cítim. Rozmýšľal som asi takto - prehrávame 1:2 a je 95. minúta, nemáme čo stratiť. Tak som sa vybral do šestnástky súpera, zatvoril oči a vyskočil," uviedol Brignoli, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Danila Cataldiho.

S jediným bodom na konte však Benevento jasne zaostáva za ďalšími súpermi, na záchranu v najvyššej súťaži stráca deväť bodov. Gennarovi Gattusovi nevyšla premiéra vo funkcii trénera prvého mužstva AC, v ktorej v priebehu týždňa nahradil Vincenza Montellu.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 17:05