Anastasia KuzminováTASR/AP

Kuzminová prevalcovala všetky súperky. S veľkým náskokom vyhrala preteky Svetového pohára

14.12.2017, 14:03
Slovenská biatlonistka dominovala v šprinte na 7,5 kilometra vo francúzskom stredisku Annecy-Le Grand Bornand.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v 3. kole Svetového pohára vo francúzskom Le Grand-Bornand zvíťazila v šprinte s veľkým náskokom a v tejto sezóne už druhýkrát triumfovala.

Od druhej Nemky Laury Dahlmeierovej ju na 7,5 km trati delilo 33,9 sekundy a od tretej Ukrajinky Vity Semerenkovej 41,4 s.

Kuzminová (0-0) bežala s nízkym štartovným číslom 23 v tričku najlepšej v priebežnom poradí šprintu SP a opäť upútala behom, najrýchlejším zo všetkých. Streľbu ležmo zvládla bezchybne a na medzičase sa ocitla na prvom mieste. Pred nemeckou super bežkyňou Herrmannovou bola rýchlejšia o 6,3 sekundy.

Nemka nezvládla prvý stojkový výstrel a bolo zrejmé, že pri čistej streľbe by už len ťažko mohol Kuzminovú niekto ohroziť. Fínka Mäkäräinenová musela až dvakrát krúžiť na trestnom okruhu (1-1), Ruska Akimovová netrafila úplne posledný terč, Francúzka Habertová tiež nezastrieľala presne a navyše aj pomalšie bežala.

Kuzminová perfektne odstrieľala aj polohu stojmo, jej náskok napriek mäkšiemu snehu, ktorý príliš v obľube nemá, bol obrovský a suverénne dominovala. V tejto sezóne 33-ročná slovenská biatlonistka zvíťazila po druhý raz, minulý týždeň nenašla premožiteľku v rakúskom Hochfilzene. V pretekoch SP sa radovala z víťazstva po siedmy raz. Ako prvá jej v cieli blahoželala Mäkäräinenovä, ktorá sa s dvoma streleckými chybami v top desiatke neumiestnila.

V teplejšom počasí s dvoma stupňami sa z trojice slovenských biatlonistiek na štarte ako prvá pokúšala o výsledkový prienik Paulína Fialková. Oproti predchádzajúcemu kolu v Hochfilzene si mohlo 103 žien užiť optimálne poveternostné podmienky na strelnici, no dosť nečakane sa u väčšiny množili chyby a zaujalo aj zdĺhavé mierenie. P. Fialková (1-1) sa na trati cítila dobre a dosahovala veľmi dobré medzičasy. Na strelnici nevybielila štvrtý terč, v stoji druhý a musela dosť pridať, aby stratu aspoň čiastočne zmazala. Ivona Fialková (1-3) si na treťom terči pridala 150 m navyše, v stoji nevybielila druhý, štvrtý a piaty terč, čo ju zosunulo až na záver výsledkovej listiny.

Kuzminová v cieli dlho čakala, kto ju ešte ohrozí. Nemka Dahlmeierová so štartovným číslom 86, vlaňajšia hviezda sezóny, bola k nej dosť blízko, po 'ležke', len 6,7 sekundy, no po 'stojke' aj keď bezchybne zastrieľanej, už strácala 25,8. Bežecky na Slovenku ani zďaleka nemala.

01 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 02 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 03 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene 04 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 05 - Modified: 2024-01-20 13:30:44 - Feat.: - Title: Švédska lyžiarka Hectorová vyhrala obrovský slalom v Jasnej pred Shiffrinovou
19. apríl 2024 13:16