V Ružomberku štvorgólový prídel Trnave

26.09.2005, 00:00

Hráči Spartaka Trnava prehrali v 11. kole futbalovej Corgoň ligy na trávniku MFK Ružomberok vysoko 1:4 a ich náskok na čele tabuľky sa znížil na tri body. Zverenci trénera Jozefa Adamca doplatili po domácej prehre s Artmediou Bratislava (1:3) opäť na slabšiu obranu, v dvoch posledných zápasoch inkasovali až sedem gólov.
Ružomberčania predviedli pred domácimi divákmi futbalový koncert. Od začiatku hýrili obrovským pohybom a futbalovým vtipom. Z ich veľkého tlaku za 18 minút padli zásluhou Saparu a Jendríšeka dva krásne góly do trnavskej siete. Spartak v 30. minúte znížil Kopúnkom, po ošetrení Ujlakyho Trnava nevrátila loptu domácim, naopak, Kriss atakoval Hajdúcha, ktorý zaváhal a bolo 2:1. Vo svojom parádnom výkone pokračovali domáci aj naďalej. Do prestávky zaslúžene pridali aj tretí úspech, po veľkej chybe Falla skóroval Nezmar. V 55. minúte pečatil výsledok svojím druhým gólom v zápase Jendríšek. "Hrali sme zle vo všetkých činnostiach," lakonicky skomentoval prehru tréner Adamec.
Nečakaný výsledok sa zrodil vo včerajšej dohrávke, keď Artmedia Bratislava iba remizovala s Nitrou 1:1. Obhajcu titulu dostal do vedenia Borbély, ktorý hlavičkou nedal brankárovi šancu. Hostia vyrovnali po polhodine hry, keď Kóňa zo 17 metrov prízemnou presnou strelou prekonal Čobeja. V ďalšom priebehu nastrelili žrď Halenár a Kóňa.
Veľké prekvapenie sa udialo aj v Žiline, kde úradujúci vicemajster prehral s dovtedy posledným Púchovom 1:2. V 38. minúte sa domáce mužstvo ujalo vedenia po peknej akcii. Pekárik našiel v 16-tke Čišovského, ktorý hlavou predĺžil na Šestáka a ten zblízka popod Bernadyho otvoril skóre stretnutia. Domáci sa netešili dlho, lebo už o tri minúty neskôr sa ocitol za obranou Žiliny Bakoš na hranici ofsajdu a prudkou strelou obstrelil prekvapeného Kuciaka. V 72. minúte prišiel druhý šok pre Žilinčanov, keď Majerník nádhernou uličkou vysunul Demjana, ktorý pomedzi Kuciakové nohy poslal do vedenia Púchovčanov. "Čo k tomu povedať. Nezvládli sme zápas mentálne. Možno nastalo určité podcenie súpera, možno niečo iné. Urobili sme niekoľko hlúpych chýb, čo nás stálo aspoň remízu," uviedol sklamaný tréner MŠK Milan Nemec. Naopak, kormidelník hostí Pavel Vrba bol s výkonom svojich hráčov nadmieru spokojný: "Moje mužstvo zahralo hlavne zodpovedne v defenzíve, nepúšťalo domácich do šancí, a to rozhodlo. Je to pre nás povzbudenie do ďalšej jesennej časti. Tento výsledok chceme potvrdiť aj v nasledujúcom stretnutí s Artmediou."
Trenčín potreboval na víťazstvo 2:0 s Dubnicou iba štyri minúty, v rozpätí medzi 40. a 43. min. sa o tri body domácich postarali Kamenský a Baranyai. Povzbudení Trenčania mohli v druhom polčase ešte zvýšiť, ale Seman v 52. minúte trafil iba brvno. V neúspešnej sérii pokračuje bratislavský Inter, ktorý prehral v Banskej Bystrici gólom Semeníka 0:1. Žlto-čierni si v posledných šiestich stretnutiach vybojovali iba bod (skóre 4:14) a z druhého miesta spadli už na ôsmu priečku.
CORGOŇ LIGA
Výsledky 10. kola:
Ružomberok -- Trnava 4:1 (3:1), góly: 14. Sapara, 18., 55. Jendríšek, 41. Nezmar -- 30. Kopúnek, 4 765 divákov, Trenčín -- Dubnica 2:0 (2:0), góly: 40. Kamenský, 43. Baranyai, 1 539 divákov, B. Bystrica -- Inter 1:0 (1:0), gól: 11. Semeník, 2 206 divákov. Žilina -- Púchov 1:2 (1:1), góly: 38. Šesták -- 41. Bakoš, 72. Demjan, 2 853 divákov, Artmedia -- Nitra 1:1 (1:1), góly: 16. Borbély -- 30. Kóňa, 5 725 divákov.
10. Dubnica 11 1 4 6 8:19 7
Program 12. kola, sobota 1. októbra: Dubnica -- Žilina, Nitra -- Ružomberok, Trnava -- B. Bystrica, Inter -- Trenčín (14.30), nedeľa 2. októbra: Púchov -- Artmedia (14.30).

19. máj 2024 23:32