StoryEditor

Lyžiarsky sviatok sa odkladá

05.02.2007, 23:00
Autor:
SITASITA
Ani do tretice sa nepodarilo organizátorom vo švédskom Aare rozbehnúť súťaže na Majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach. Na pondelok zo soboty preložený superobrovský slalom mužov sa neuskutočnil pre nízku viditeľnosť spojenú s hustou hmlou a silným vetrom.

Ani do tretice sa nepodarilo organizátorom vo švédskom Aare rozbehnúť súťaže na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach. Na pondelok zo soboty preložený superobrovský slalom mužov sa neuskutočnil pre nízku viditeľnosť spojenú s hustou hmlou a silným vetrom. Začiatok pretekov najprv posunuli z 12.30 h na 13.00 h, až ich napokon úplne zrušili, pričom nepomohol ani znížený štart. Predstavitelia Medzinárodnej lyžiarskej federácie už oznámili, že v utorok by mali odjazdiť oba pôvodne na víkend plánované super G. Muži by mali mať začiatok o desiatej hodine, ženy prídu na rad o 12.30. "Je to správne rozhodnutie. Hmla a vietor mohli narobiť pretekárom veľa problémov. Počasie by sa už v utorok malo konečne zlepšiť, a tak sa oplatí ešte jeden deň počkať," komentoval prezident FIS Gian-Franco Kasper. V predpovedi na utorok v oblasti Aare sa uvádza, že sila vetra sa zníži a zrána sa môžu objaviť snehové prehánky. Teplota vzduchu by mala klesnúť pod --15 stupňov Celzia.
V superobrovskom slalome sa na šampionáte predstaví aj štvorica Slovákov. Medzi mužmi sú to Ivan Heimschild a Jaroslav Babušiak, medzi ženami Eva Hučková a Soňa Maculová. Majstrovské tituly spred dvoch rokov obhajujú Američan Bode Miller a Švédka Anja Pärsonová.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
06. február 2023 15:58