Artmedia dala lekciu rozbehnutej Trnave

21.09.2005, 00:00
Za vytrvalého dažďa sa na rozmočenom trnavskom trávniku obe mužstvá prezentovali bojovným, kvalitným výkonom. Domáci presnejšie kombinovali, počas úvodného polčasu si vypracovali množstvo šancí, Fall, Kožuch a ani Ujlaky sa však strelecky nepresadili.

Futbalisti Artmedie Bratislava zvíťazili vo včerajšom 10. kole Corgoň ligy nad Spartakom Trnava na jeho trávniku 3:1 a zastavili tak víťazné ťaženie bílých andelov.
Za vytrvalého dažďa sa na rozmočenom trnavskom trávniku obe mužstvá prezentovali bojovným, kvalitným výkonom. Domáci presnejšie kombinovali, počas úvodného polčasu si vypracovali množstvo šancí, Fall, Kožuch a ani Ujlaky sa však strelecky nepresadili. V 43. minúte vyrobila domáca obrana kiks, Staňo vysunul Halenára a ten potvrdil povesť strelca úvodným gólom stretnutia. Po zmene strán prešla Trnava opäť do ofenzívy, hneď z prvej akcie center Kožucha našiel Krissa, ale jeho hlavičke chýbala väčšia razancia. V 61. minúte po totálnom závare pred Čobejom vyrazil Kožuchovu gólovú hlavičku kapitán Borbély. V 64. minúte ale udrelo na opačnej strane, keď po rohu a hlavičkovom biliarde zvýšil na 2:0 pre petržalský klub Borbély. Domáci vsadili všetko na jednu kartu, čo ich po brejku hostí do otvorenej obrany stálo v 68. minúte tretí gól, druhý z kopačky Halenára. Domácim sa podarilo skorigovať prehru až v tretej minúte nadstaveného času po presnej strele Ujlakyho z priameho kopu z hranice šestnástky. Druhá najvyššia návšteva tejto sezóny (17 310 divákov) tak videla krutú prehru trnavského lídra.
Hráči MŠK Žilina zvíťazili v Nitre 2:0 a odplatili tak svojmu súperovi vysokú prehru 2:5 z úvodného kola súťaže. Úradujúci vicemajster začal úspešnú odvetu už v 2. min., keď sa pred Seneckým presadil Šesták. Domáci boli v prvom polčase prakticky neškodní a jedinú dobrú príležitosť mal Szórád, ktorého hlavičku po trestnom kope Hrnčára brankár hostí chytil. Žilina mala hru pod kontrolou a po Vomáčkovej strele a Šestákovej hlavičke nad prišla 25. minúta a po štandardke Ježa zvýšil hlavou Švestka. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a aktívnou hrou sa tlačili pred bránku hostí. Ich snaha o skorigovanie nepriaznivého stavu však končila na pozornej obrane hostí. Žilinčania hrali to, čo potrebovali a bez väčších problémov doviedli zápas do víťazného konca.
Bratislavský Inter podľahol Ružomberku na Pasienkoch vysoko 0:3 a utrpel tak v rozpätí štyroch dní druhú prehru za sebou na vlastnom ihrisku. Po drvivej desaťminútovke s tromi gólovými šancami Paulíka, Baláža a Horvátha prenechal priestor ofenzívnym kombináciám Ružomberčanov. Tí otvorili skóre v 24. min. po presnej strele Dvorníka a ešte v závere úvodného polčasu pridal druhý gól Jendrišek. Krátko po zmene strán zvýšil na rozdiel triedy Nezmar. Ružomberku sa takisto ako Žiline podaril dôkladný revanš, keď na domácom trávniku prehral s Interom 1:2.
Súboj dvoch susedov z dvoch posledných miest v tabuľke, Dubnice s Púchovom (1:1), priniesol futbal priemernej úrovne. Hráčom ZTS pomohol vedúci gól Bruška v druhej časti, no keď Držík z ideálnej prihrávky Adama zvýšiť nedokázal, prišiel trest. V 72. min. vyrovnal Saláta a hoci sa oba kolektívy usilovali o víťazstvo, zápas sa skončil zaslúženou remízou. V poslednom včerajšom dueli zvíťazil Trenčín nad Banskou Bystricou 2:1.
CORGOŇ LIGA
Výsledky 10. kola:
Inter - Ružomberok 0:3 (0:2), góly: 24. Dvorník, 45. Jendrišek, 50. Nezmar, 549 divákov, Nitra - Žilina 0:2 (0:2), góly: 2. Šesták, 28. Švestka, 802 divákov, Dubnica - Púchov 1:1 (1:1), góly: 54. Bruško - 72. Saláta, 1 100 divákov, Trnava - Artmedia 1:3 (0:1), góly: 90.+3 Ujlaky - 43. a 68. Halenár, 64. Borbély, 17 310 divákov, Trenčín - B. Bystrica 2:1 (1:0), góly: 12. Baranyai, 60. Wozniak (vl.) - 86. Juska, 1 043 divákov

10. Púchov 10 1 2 7 8:23 5
Program 11. kola, sobota 24. septembra: Trenčín - Dubnica, B. Bystrica - Inter, Ružomberok - Trnava (16), Žilina - Púchov (19.30), nedeľa - 25. septembra: Artmedia - Nitra (10.30)

24. apríl 2024 03:01