Košice doma opäť nezaváhali

09.03.2006, 23:00

Hokejisti Košíc zvíťazili aj v druhom domácom vystúpení štvrťfinále T-Com Extraligy nad Slovanom a do Bratislavy odcestujú s dvojbodovým náskok v sérii. Zverenci trénera Jána Selveka po stredajšom tesnom víťazstve 4:3 tentoraz nepripustili žiadnu drámu a belasých zdolali 3:0. Po šokujúcej prehre z úvodného zápasu sa spamätala Nitra. Víťaz základnej časti včera nedal Skalici šancu myslieť na ďalšie prekvapenie a po víťazstve 5:1 vyrovnal stav série 1:1. Dnes sú na programe úvodné stretnutia ďalších dvoch štvrťfinálových sérií Zvolen -- Žilina a Trenčín -- Poprad.
Nitrania mali rovnaký vstup do zápasu ako v utorok, keď si vypracovali nad ôsmym mužstvom základnej časti vedenie 3:1. Tentoraz však zverenci trénera Antonína Stavjaňu nedovolili Záhorákom vrátiť sa do zápasu a gólom Garipa Salijiho si vypracovali rozhodujúci trojgólový náskok. Skaličania napriek tomu splnili svoju nitriansku misiu, keď pred dvoma domácimi stretnutiami je stav série vyrovnaný 1:1.
Košice včera nezopakovali katastrofálny vstup do zápasu zo stredy, keď už v 59. sekunde prehrávali rozdielom dvoch gólov. Naopak, včera sa už v piatej minúte pred bránkou Rybára najlepšie zorientoval Bartoš -- 1:0. O osude stretnutia sa rozhodovalo v druhej tretine. Obrovskú šancu počas oslabenia nevyužil hosťujúci Školiak, ktorý nepremenil samostatný nájazd. Domácim sa v koncovke darilo o poznanie lepšie a po presných zásahoch Šimurdu a Špeldu viedli už 3:0. V záverečnej tretine si svoj náskok bezpečne ustrážili.

NITRA (1) -- SKALICA (8)
1:1 na zápasy
Druhý zápas:
Nitra -- Skalica 5:1 (3:1, 1:0, 1:0), góly: 3. J. Mihálik, 12. Kollár, 15. a 55. Milo, 29. G. Saliji -- 4. Vala
Nitra: Lakosil -- Milo, Hruška, Švarný, Vlk, J. Kováčik, B. Majeský, Petrina -- Kolník, Kollár, M. Kováčik -- Vozdecký, Chrenko, Čacho -- Mihálik, Musil, G. Saliji -- Pupák, M. Štefanka, Kmeč
Skalica: Tuček -- M. Ivičič, Křetínský, K. Sloboda, V. Benák, Zajac, Klement, Škadra, Komárek -- T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann -- Mikúš, Vala, Lišťák -- Grill, Dornič, Jozef Liška -- R. Sýkora, Hrnčirík, Malík