Bayern šokoval v závere

04.04.2007, 00:00
Šesťnásobný víťaz najprestížnejšej klubovej súťaže, AC Miláno, nevyužilo výhodu domáceho prostredia. V prvom štvrťfinálovom súboji Ligy majstrov remizoval taliansky veľkoklub s nemeckým Bayernom Mníchov 2:2. Hrdinom zápasu sa stal obranca Bayernu Daniel van Buyten, ktorý o remíze rozhodol druhým gólom v zápase už v nastavenom čase. Bayern si vytvoril vynikajúcu pozíciu pred odvetou na domácom štadióne.

Bayern podržal náhradník
Mníchovskému Bayernu sa už v tomto ročníku súťaže podarilo vyhrať na milánskom štadióne San Siro. Na jeseň minulého roka zvíťazili nad Interom Miláno 2:0 a po 18 rokoch sa tešili z triumfu na talianskej pôde. S rovnakými ambíciami vstúpili aj na štvrťfinálový duel.
V bráne "bavorov" sa neobjavil kapitán a opora tímu Oliver Kahn, ktorý dostal jednozápasový trest za nevhodné správanie počas dopingovej skúšky po osemfinálovej odvete proti Realu Madrid. Nahradil ho 22-ročný Michael Rensing.
Domáce Miláno ovládlo od začiatku zápasu hru, a súpera púšťalo na svoju polovicu iba sporadicky. Po štvrťhodine hry gólman Bayernu Rensing zlikvidoval hlavičku Massima Ambrosiniho, ktorú vytlačil z bránkovej čiary. Podobným zákrokom sa zakvel aj pri hlavičke Alberta Gillardina. Bayern ohrozil brazílčana Didu v bráne Milána iba strelami z veľkej vzdialenosti. Domáci sa predsta podarilo veľmi dobre chytajúceho Kahnovho náhradníka prekonať. Päť minút pred záverom polčasu sa po výbornom centri presadil záložník domáceho tímu Andrea Pirlo a poslal svoj tím do vedenia 1:0. Nebyť skvelých zákrokov gólmana Rensinga, mohol v polčase Bayern prehrávať väčším rozdielom.

Dvojgólový obranca
Od úvodu druhého polčasu sa Milánčania snažili nadviazať na úvodný gól zápasu. Aj sa im to podarilo, avšak hlavný rozhodca neuznal regulérny gól útočníka Gilardina kvôli odmávanému ofsajdu. O minútu neskôr sa do veľkej šance dostal špílmacher Milána, brazílčan Kaká. Centrovanú loptu však z piatich metrov nedokázal presne usmerniť do siete. Tréner "bavorov" sa odhodlal k útočnej výmene, keď nevýrazného Lukasa Podolskeho vystriedal Claudio Pizzaro. Tento útočník sa výraznou mierou postaral o prekvapujúce vyrovnanie hosťujúceho Bayernu. V hlavičkovom súboji pretlačil peruánsky zakončovateľ obrancu domácich. Lopta sa dostala k osamotenému Danielovi van Buytenovi, ktorý 12. minút pred koncom vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Domáci sa snažili o zvrátenie nepriaznivého vývoja a dočkali sa po faule na Kaká, keď rozhodca odpískal pokutový kop. Faulovaný hráč penaltu suverénne premenil a dostal Miláno do vedenia 2:1. V závere sa Bayern snažil opäť o vyrovnanie. Vďaka druhému gólu obrancu Van Buytena sa to "bavorom" opäť podarilo a nakoniec si hostia odniesli z talianska cennú remízu 2:2.

LIGA MAJSTROV
Štvrťfinále -- prvé zápasy
AC Miláno -- Bayern Mníchov 2:2 (1:0)
Góly: 40´ Pirlo 1:0, 78´ van Buyten 1:1, 84´ Kaká (11 m) 2:1, 90´ Van Buyten 2:2

Eindhoven -- Liverpool 0:3 (0:1)
Góly: 27´ Gerrard 0:1, 49´ Riise 0:2, 63´ Crouch 0:3

01. máj 2024 16:07