Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2021, 10:59 Aktualizované dňa 20.11.2021 o 14:58

Vlhová vyrovnala Shiffrinovej rekord. Vo fínskom Levi zvíťazila už štvrtýkrát

Shiffrinová skončila na druhom mieste o 31 stotín za Vlhovou.

Vlhová vyrovnala Shiffrinovej rekord. Vo fínskom Levi zvíťazila už štvrtýkrát
Zdroj: Reuters

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obhájila víťazstvo vo fínskom Levi a v historických tabuľkách sa dotiahla na svoju najväčšiu konkurentku Mikaelu Shiffrinovú. Obe majú už na svojom konte po štyri víťazstvá na tomto svahu.

Shiffrinová skončila na druhom mieste o 31 stotín za Vlhovou. Na tretej priečke sa umiestnila Nemka Lena Duerrová.

Tretia skončila s odstupom 0,84 s Nemka Lena Dürrová.

Vlhová nadviazala na úspechy z Levi spred roka, vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. Získala celkovo už svoj 21. triumf vo SP, na konte má spolu 46 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia.

Vlhovej sa v Levi darí, na severe Európy vyhrala aj v roku 2017. Rok predtým obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá, v oboch prípadoch triumfovala Shiffrinová.

Tá je na čele priebežného hodnotenia SP so 180 bodmi pred Slovinkou Andrejou Slokarovou (168) a obhajkyňou celkového prvenstva Vlhovou, ktorá nazbierala 160 bodov.

"Rada jazdím na tomto snehu v Levi, začínam milovať Fínsko i tunajšie počasie. Nestáva sa často, že v jednom stredisku vyhrávam každý rok, ale tu sa mi to podarilo znova a som veľmi šťastná," uviedla Slovenska v cieli.

Organizátori v Levi zaviedli v roku 2013 milú tradíciu, víťazi pretekov za polárnym kruhom dostanú po triumfe sobie mláďa. Najskôr ho nakŕmia a potom mu vyberú meno. Svojmu prvému sobovi dala Vlhová meno Igor, po svojom otcovi.

Druhého soba nazvala Pepi podľa prezývky jej mentálnej trénerky. Po sobotných pretekoch pre TV Eurosport prezradila: "Tomuto sobovi dám asi meno Michal, tak sa volá aj môj priateľ, láska môjho života," vyznala sa Vlhová v cieli.

Od zavedenia tejto tradície dali mená sobovi len tri lyžiarky. K Shiffrinovej (2013, 2016, 2018, 2019) a Vlhovej (2017, 2020, 2021) sa pridala iba Slovinka Tina Mazeová (2014).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.