Z favoritov zvíťazila iba Artmedia, Inter už na dne

06.11.2005, 23:00
Pohromou favorizovaných mužstiev sa skončilo 16. kolo futbalovej Corgoň ligy, keď z vedúceho kvarteta dokázala zvíťaziť iba bratislavská Artmedia. Slovenský majster zdolal na domácom trávniku mužstvo Banskej Bystrice 2:0.

Pohromou favorizovaných mužstiev sa skončilo 16. kolo futbalovej Corgoň ligy, keď z vedúceho kvarteta dokázala zvíťaziť iba bratislavská Artmedia. Slovenský majster zdolal na domácom trávniku mužstvo Banskej Bystrice 2:0. Zverenci trénera Vladimíra Weissa nastúpili bez potrestaného tvorcu hry Kozáka a tiež vykartovaného Halenára. Na ich hre sa to odzrkadlilo iba v prvom polčase, po zmene strán zaslúžené tri body pre Artmediu vybojovali dvomi gólmi Debnár a Hartig. "Diváci videli dobrý ligový zápas z našej strany, hlavne v druhom polčase bol výborný. Čakali sme ťažký zápas proti totálnej defenzíve Dukly, dali sme však dva pekné góly a celkovo sme boli lepším mužstvom," uviedol Weiss. Artmedia si po tomto víťazstve upevnila tretiu priečku a na vedúcu Trnavu stráca už iba štyri body.
Líder súťaže sa predstavil v Nitre, kde domáci AC zvíťazil po dobrom výkone 3:1. Peknú divácku návštevu potešil už v 9. min. otváracím gólom Szórád, v drese Trnavy vyrovnal nádherným volejom Kriss. Misky váh na nitriansku stranu naklonil kanonier domácich Rák, ktorý strelou k žrdi zabezpečil Nitre opäť vedenie. O tom, že tri body zostanú pod Zoborom, sa definitívne rozhodlo dve minúty pred koncom, keď brankár Lipčák nastrelil spoluhráča Poljovku a od neho sa dostala lopta do siete. "Po vyrovnaní sme ožili a mohli sme aj otočiť skóre. Do druhého polčasu sme však nastúpili s tým, že sa nemôže nič stať, a to nás stálo body," povedal sklamaný kormidelník hostí Jozef Adamec. Ešte väčšie sklamanie zažili fanúšikovia Ružomberka, ktorý prehral na trávniku dovtedy predposlednej Dubnice 0:3. Tón vývoju zápasu udal rýchly gól Tesáka, ktorý skóroval už v 4. min. V záverečnej štvrťhodine dovŕšili nečakané víťazstvo ZTS svojím druhým gólom Tesák a pohotovou dorážkou Dovičovič. "Mužstvo, ktoré chce hrať o špicu tabuľky, musí zápas s Dubnicou zvládnuť. Naši hráči však hrali bez invencie a nenašli protizbraň na bojovného a dobre organizovaného súpera," hneval sa po stretnutí tréner MŠK František Komňacký. Chladnú sprchu zažili aj diváci v Žiline, kde domáci vicemajster prehral s Trenčínom 1:2. O víťazstve hostí rozhodol v 81. min. Baranyai, ktorý využil chybnú malú domov žilinskej obrany. V priamom súboji o čierneho Petra zvíťazil Púchov nad bratislavským Interom rozdielom triedy 3:0 a poslal žlto-čiernych na dno tabuľky. Hostí viedol asistent Milan Bagin, keďže vedenie Interu poslalo hlavného trénera Karola Brezíka na nútenú dovolenku. Interu táto zmena nepomohla a natiahli svoju neúspešnú sériu bez víťazstva už na 11 stretnutí.
CORGOŇ LIGA
Výsledky 16. kola: Nitra -- Trnava 3:1 (1:1),
góly: 9. Szórád, 81. Rák, 88. Poljovka (vl.) -- 39. Kriss, 5 800 divákov, Dubnica -- Ružomberok 3:0 (1:0), góly: 4. a 76. Tesák, 86. Dovičovič, 1 100 divákov, Žilina -- Trenčín 1:2 (0:1), góly: 65. Straka -- 9. Fabuš, 81. Baranyai, 3 219 divákov, Púchov -- Inter 3:0 (1:0), góly: 38. Bakoš, 83. Hloušek, 89. Salata, 925 divákov, Artmedia -- B. Bystrica 2:0 (0:0), góly: 56. Debnár, 67. Hartig, 4 820 divákov

10. Inter 16 3 3 10 11:29 12
Program 17. kola -- utorok 8. novembra: Nitra -- Dubnica, Inter -- Žilina (13.30), Trnava -- Púchov (17.30), streda -- 9. novembra: Trenčín -- Artmedia, B. Bystrica -- Ružomberok (17.30).

26. apríl 2024 03:28