Kanárici deklasovali Argentínu

30.06.2005, 00:00

Po druhý raz v histórii Pohára konfederácie sa z celkového víťazstva tešili futbalisti Brazílie. Päťnásobný majstri sveta zvíťazili vo včerajšom finálovom zápase vo Frankfurte nad Argentínou 4:1. Víťaz si z Nemecka odniesol prémiu 2,3 milióna eur, zdolaný finalista 1,9 mil. Kanárici položili základy svojho víťazstva už v prvom polčase, v ktorom si zásluhou Adriana a Kaká vypracovali dvojgólový náskok. Atraktívny súboj medzi úradujúcimi päťnásobnými majstrami sveta Brazílčanmi a dvojnásobným svetovým šampiónom Argentínou viedla slovenská rozhodcovská trojica Micheľ -- Balko, Slyško. Pre Ľuboša Micheľa to bol ďalší vrchol jeho rozhodcovskej kariéry. Jeden z najlepších arbitrov sveta predtým rozhodoval na záverečnom turnaji MS 2002 či OH 2000 v Sydney, na klubovej úrovni viedol finále Pohára UEFA 2002/03 medzi FC Porto a Celticom Glasgow alebo tohtoročné semifinále Ligy majstrov FC Liverpool -- Chelsea Londýn. Predkrmom večerného juhoamerického finále bolo stretnutie o 3. miesto, v ktorom zvíťazili domáci reprezentanti nad Mexikom 4:3 po predĺžení. Hrdinom zápasu sa stal Michael Ballack. Domáci stredopoliar rozhodol o víťazstve Nemecka gólom v predĺžení z priameho kopu. Zverenci trénera Jürgena Klinssmana tak získali finančnú odmenu 1,7 miliónov eur. Mexičania si medzi sebou rozdelia o 300-tisíc menej.
Výsledok
Finále: Brazília -- Argentína 4:1 (2:0), góly:
11. a 63. Adriano, 15. Kaká, 47. Ronaldinho -- 65. Aimar, zápas o 3. miesto: Nemecko -- Mexiko 4:3 (3:3, 2:1) po predĺžení, góly: 37. Podolski, 41. Schweinsteiger, 79. Huth, 97. Ballack -- 40. Fonseca, 58. a 85. Borgetti.

26. apríl 2024 22:26